Mercedes-Benz Vanları’na yeni başkan

0
355
Mercedes-Benz-Vans-MarcusBreitschwerdt
1 Mayıs 2019 itibariyle Mercedes-Benz Vanları Başkanı olacak Marcus Breitschwerdt (57) Van Bölümü’nün dünya çapındaki sorumluluğunu üstlenecek.

Daimler AG’deki 39 yılın ardından Mercedes-Benz Vanları Başkanı Volker Mornhinweg (59), 1 Mayıs 2019 tarihi itibariyle emekliliğe ayrılacak. Halen Mercedes-Benz Otomobilleri Avrupa Pazarlama & Satış Başkanı olan Marcus Breitschwerdt (57), Volker Mornhinweg‘in görevini devralacak. Marcus Breitschwerdt, bu görevinde, Volker Mornhinweg’in daha önce yaptığı gibi, Daimler AG İnsan Kaynaklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve İşçi – İşveren İlişkileri Direktörü Wilfried Porth’a rapor verecek.

Daimler AG İnsan Kaynaklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve İşçi – İşveren İlişkileri Direktörü Wilfried Porth, görev değişimiyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Volker Mornhinweg’e uzun yıllar süren adanmışlığı için teşekkür ediyor ve gelecek için en iyiyi diliyorum. 30 yılı aşkın bir süredir üretim, insan kaynakları ve Mercedes-AMG’de farklı yönetim konumlarında şirketimizin başarısına katkıda bulundu. Mercedes-Benz Vanları Başkanı olarak van işinin uluslararasılaştırılması ve üretim etkinlikleri ve ‘adVANce’ gelecek girişimi için ‘Mercedes-Benz Vanları küreselleşiyor’ küresel büyüme stratejisini başarıyla yerleştirdi ve ileri götürdü.

Mercedes-Benz-Vito-Tourer-2019
Mercedes-Benz Vito Tourer 2019

Wilfried Porth, şöyle devam eti: “Marcus Breitschwerdt, Almanya ve yurtdışında birçok yönetici konumunda bilenmiş deneyimli bir müdür olarak Mercedes-Benz Vanları’nın yönetimini üstleniyor. Marcus Breitschwerdt’in iş biriminin kârlılığını sürdürülebilir hale getirmek için önemli bir katkı yapacağından ve Mercedes-Benz Vanları’nın dünya çapında başarılı bir taşıt üreticisinden bütüncül bir taşımacılık ve hareketlilik çözümleri tedarikçisine dönüşümünü devam ettireceğinden eminim.”

Volker Mornhinweg, stajyerliğine 1980 yılında Sindelfingen fabrikasında makine montörü olarak başladı. 1990 yılında Sindelfingen’de “Otomasyon” Üretim Süreci Yöneticisi olarak atandı. Ardından üretim, insan kaynakları ve Mercedes-AMG’de başka yönetici konumlarında çalıştı. Son dokuz yıldır Mercedes-Benz Vanları Başkanı olarak görev yapıyordu.

Mercedes-Benz-Vans-VolkerMornhinweg
Volker Mornhinweg (59), Daimler AG’deki 39 yılın ardından 1 Mayıs 2019 itibariyle emekliliğe ayrılacak.

Marcus Breitschwerdt, şirkete 1991 yılında Mercedes-Benz AG’de yönetici yetiştirme grubunda (Nachwuchsgruppe) kontrolör olarak katıldı. 2000 yılında Mercedes-Benz Otomobilleri’nin pazarlama ve yelpaze stratejisi sorumluluğunu almadan önce birkaç yıl şirketlerin taşımacılık ve çevre stratejilerini yönetti. Ardından Mercedes-Benz Canada Başkanı ve CEO’su ve Mercedes-Benz UK CEO’su gibi konumlarda bulundu. 2014 yılında halen sürdürdüğü görevine Mercedes-Benz Otomobilleri’nin yeni Avrupa satış bölgesinin oluşturulmasıyla atandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here