Mercedes-Benz Türk, “Eğitmen Kaptanlar” eğitim programını hayata geçirdi

0
497
Mercedes-Benz Türk
Mercedes-Benz Türk Eğitim Grubu tarafından Şubat ayında ilk oturumu gerçekleştirilen “Eğitmen Kaptanlar” eğitimleri, filo müşterilerinin baş şoförlerine yönelik olarak düzenleniyor.

Ürettiği son teknolojiye sahip araçların verimli, güvenli, konforlu ve ekonomik kullanımı için uzun yıllardır teknisyenlere “Teknik Eğitimler”, kamu, filo ve bireysel otobüs müşterilerine de “Sürüş Eğitimleri” düzenleyen Mercedes-Benz Türk, “Eğitmen Kaptanlar” adını verdiği yeni eğitim programı ile bu kez baş şoförleri eğitmeyi hedefliyor. Mercedes-Benz Türk Eğitim Merkezi’nde 22-24 Şubat tarihleri arasında üç ayrı grup halinde gerçekleştirilen ilk eğitime toplam 36 kişi katıldı. Eğitimin teorik aşamasında ekonomik sürüşe dair bilgi alan baş şoförler, pratik aşamasında ise öğrendikleri bilgileri kullanarak yaklaşık yüzde 15’e varan yakıt tasarrufu sağladılar.

Eğitmen Kaptanlar” eğitimleri teorik ve pratik olarak gerçekleştiriliyor

Mercedes-Benz’in yeni sürüş felsefesinin filo müşterilerinin baş şoförleri tarafından benimsenmesini amaçlayan “Eğitmen Kaptanlar” eğitimleri teorik ve pratik olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Tecrübeleri dahilinde baş şoförlere test sürüşünün yaptırıldığı ve sürüş verilerinin kaydedildiği eğitimlerde; vites değişimleri, süre, ortalama hız, ortalama ve toplam yakıt sarfiyatlarının ölçümü de gerçekleştiriliyor.

“Eğitmen Kaptanlar” eğitimleri kapsamında teorik eğitimleri iki bölüm halinde düzenleyen Mercedes-Benz Türk, teorik eğitimlerin ilk bölümünde güncel otobüs teknolojilerinin teknik tanımını, yenilikleri, modern motor ve Powershift şanzıman teknolojisinin pratik uygulamalarını, eko sürüş paketi açıklamalarını ve egzoz gazı temizleme sistemi ile DPF hakkındaki uyarıları katılımcılara aktarıyor. Teorik eğitimlerin ikinci bölümünde ise, ileri görüşlü sürüş felsefesi, Euro 6 motor, Powershift teknolojisi, sürüş sistemlerinin efektif kullanımı, Mercedes-Benz’in sürüş felsefesi ve sürücüler için ekonomik sürüş önerileri aktarılıyor.

Eğitimlerin pratik bölümünde gerçekleştirilen final sürüşü, katılımcıların yeni kazandıkları sürüş becerilerini ekonomik ve mümkün olduğunca enerji korumalı olarak sergilemelerini sağlıyor. Eğitim uzmanlarının yönlendirmelerde bulunduğu sürüş boyunca, sürüşe dair detaylar kaydediliyor ve sonuçlar değerlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz