Santiago, toplu taşımasını 355 Scania otobüs ile geliştiriyor

0
1453
scania-bus-santiago
Scania, Şili’nin başkenti Santiago’ya 355 adet Euro 6 otobüsün teslimatlarına başladı.

Scania, Şili’nin başkenti Santiago’ya 355 adet Euro 6 otobüsün teslimatlarına başladı. İşletmeci Express Uno’ya haziran ayında başlayan teslimatlar eylül ayında tamamlanacak.

Euro 5 yayım ölçütleriyle karşılaştırıldığında on kata kadar, kentteki toplu taşıma filosunun büyük kısmını oluşturan Euro 3 otobüslere kıyaslaysa 40 kata kadar yayımları azaltan yeni Euro 6 otobüsler, önemli bir gelişimi temsil ediyor.

Gövdeleri Caio Induscar tarafından üretilen otobüslerin 12.5 metrelik 220 adedi 99 yolcu, 18.6 metrelik 135 adedi ise 159 yolcu taşıyor.

Scania, Express Uno’yu operatörün üç atölyesinde 24 saat bakım ve onarım hizmetleriyle destekleyecek. Anlaşma Express Uno otobüs sürücülerinin eğitimini ve Scania Filo Yönetim Sistemi kullanılarak tüm filonun online takibini de içeriyor. Hedef filonun yüzde 99’unu çalışır durumda tutmak.

Yeni otobüsler, cep telefonların doldurmak için soketler, Wi-Fi bağlantısı, güvenlik kameraları ve güvenlik panelli ve klimalı kapalı bir sürücü bölmesiyle donatılıyor.

Otobüsler Scania’nın Brezilya’daki São Bernardo do Campo fabrikasında üretiliyor ve 250 km ötede Caio Induscar‘ın Botucatu’daki gövde üretim tesisine gönderiliyor. Otobüsler Santiago’ya And Dağları aşılarak taşınıyor.

Scania Şili Genel Müdürü Pascal Zappone, “Scania, verimliliği artırmak ve daha sürdürülebilir bir kent yaratmak amacıyla Red Metropolitana de Movilidad’ın toplu taşıma otobüs filosunun yenilenmesine katkıda bulunuyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz