Mercedes-Benz Türk 50. yıl dönümünü bayileriyle birlikte kutladı

0
1313
Renault Trucks


1967 yılında Otomarsan ismiyle kurulan ve bu yıl kuruluşunun 50’nci yılını kutlayan Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden Mercedes-Benz Türk, kuruluş yıldönümünü Türkiye’nin dört bir yanındaki bayileri ile kutladı.

Mercedes–Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen bu özel kutlamaya, Mercedes-Benz Türk yetkili bayi sahipleri ve genel müdürlerinden oluşan 80 kişi katıldı.

Kutlama yemeğinde bir konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, şunları söyledi: “Geçen yarım asırlık süre boyunca Mercedes-Benz Türk ailesi olarak birlikte büyüdük, birlikte ürettik ve hep beraber birçok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora imza atarak şirketimizi Daimler AG’nin küresel ağı içerisinde çok önemli bir yere getirdik. Aynı zamanda Türkiye’de sektörümüzde öncü ve önder olduk. Şehirlerarası otobüs ve kamyon pazarında önderliğimizi senelerdir koruyoruz. Türkiye’de üretilen her üç kamyondan biri Aksaray kamyon fabrikamızda; her iki otobüsten biri ise Hoşdere otobüs fabrikamızda üretiliyor. Hafif ticari taşıt grubunda ise en yüksek satış rakamına ulaşarak ilk üç marka arasında yerimizi aldık. Geçen yıl otomotiv pazarında yeni bir satış rekoruna imza atarak yine premium sınıfın bir numaralı markası olduk. Müşteri memnuniyeti araştırmalarında da (NCBS) satış sonrası hizmetler alanının bir numaralı premium markası olarak yerimizi aldık. Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan yetkili bayi ve servisleriyle tüm müşterilerine kaliteli hizmeti güncel teknolojiyle vererek bu alanda da sektörde fark yaratıyor. Bu başarılarımızla gurur duyuyoruz.

Mercedes-Benz Türk’ün başarılarının arkasında çalışan sayısı 4 bin 500’i geçen, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan yaygın Mercedes-Benz Türk yetkili bayilerinin de bulunduğunu kaydeden Süer Sülün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Mercedes-Benz Türk’ün yarım asırlık başarı hikâyesinin arkasında tüm değerli çalışanlarımız, dostlarımız ve bu büyük ailenin bir parçası olan bayilerimizin emeği var. 50 yıllık yolculuğumuzda bize inanan, kusursuz ürün ve hizmet sunma konusundaki çabamıza ortak olan bayilerimize bağlılıkları ve destekleri için teşekkür ediyorum. Biz Mercedes-Benz Türk ailesi olarak sadece kendi başarılarımızla gururlanmıyoruz, bunun ötesinde ülke ekonomisine ve geleceğine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. Bundan sonraki nice 50 yıllarda bu büyük ailenin yine aynı şevk ve kararlılıkla yarım asırlık bu değerli mirası gururla ileriye taşıyacağını biliyorum. Büyük bir aile olmanın mutluluğunu paylaştığım siz değerli dostlarımızı, hep birlikte imza attığımız tüm büyük başarılar için kutluyorum.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz