Sudi Etuz, Mercedes-Benz desteği ile Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’de

1
636

Her sezon Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz Türk, tasarımcılara gösterdiği bu desteği bir adım daha ileriye taşıyarak üçüncü defa “Mercedes-Benz International Designer Exchange Program” isimli uluslararası bir değişim programına katılıyor. Mercedes-Benz Türk bu sezon, geçtiğimiz yıl Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da defilesini sunmuş olduğu, couture ustalığını sokak giyiminin kodlarıyla buluşturan ve her sezon koleksiyonlarıyla büyük ilgi uyandıran genç tasarımcı Şansım Adalı’nın markası Sudi Etuz’un İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’de sunuyor.

Program kapsamında daha önce Mercedes-Benz‘in MBFWI’de desteklediği tasarımcılardan Gül Ağış, markası Lug Von Siga’nın Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Madrid’de, Deniz ve Begüm Berdan tasarım ikilisinin moda markası DB Berdan ise İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi‘de sunmuştu.

Yirmi yılı aşkın süredir moda sektörünü farklı işbirlikleri kapsamında destekleyen Mercedes-Benz‘in sahip olduğu global moda platformunun bir parçası olan Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi, Gürcistan’ın ilk uluslararası moda etkinliği olarak öne çıkıyor. Bölgenin seçenek moda merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Tiflis’te hem Gürcü tasarımcıları destekleyen, hem de uluslararası tasarımcıları aynı çatı altnda buluşturan etkinlik, bu sezon 1-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Mercedes-Benz presents Sudi Etuzdefilesi ise 2 Kasım Cuma günü saat 16:00’da Georgian Museum of Fine Arts’da gerçekleşecek ve “34” isimli İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu modaseverlerin beğenisine sunulacak.

Sudi Etuz markasının yaratıcısı Şansım Adalı, “Mercedes-Benz Türk’ün küresel platformda temsil ettiği Türk tasarımcılar arasında yer almaktan gurur duyuyorum, ilham verici bir şehir olan Tiflis’te koleksiyonumu sergileme fırsatı bulmuş olmaktan ötürü çok mutluyum. Uluslararası ölçekte basın mensupları ve sosyal medya fenomenlerinin yakından takip ettiği Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’de yer almak, markam Sudi Etuz’un küresel görünürlüğü adına çok önemli, bu deneyimin bana yeni kapılar açacağından hiç kuşkum yok.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan ise “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında her zaman desteklediğimiz Türk tasarımcıları aynı zamanda Mercedes-Benz’in sahip olduğu diğer küresel moda platformlarında da destekleyerek gerek tanıtım açısından gerekse ticari anlamda markaların uluslararası ölçekte büyümelerine katkı sağlıyoruz. Mercedes-Benz International Designer Exchange programı kapsamında Mercedes-Benz Türk olarak, üçüncü defa bir Türk tasarımcıyı yurtdışında desteklemekten ötürü çok mutluyuz. Son zamanların yükselişte olan moda platformlarından Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’nin yansıttığı moda enerjisi ile Şansım Adalı’nın genç, dinamik ve çağın eğilimlerini yakalayan markası Sudi Etuz’un mükemmel bir uyum yakaladığına inanıyoruz.” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Sudi Etuz, İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunun ilhamını İstanbul’un renklerinden, ışıltısından ve iniş çıkışlarından alıyor. Tıpkı İstanbul gibi feminen, eğlenceli ancak ulaşılması zor bir kadının gardırobuna hitap eden koleksiyonun ana dokusunda denim, fisto ve korsenin yanı sıra Sudi Etuz’un imzası haline gelen tüller dikkat çekerken; İstanbul’un hareketli, enerji dolu ve ışıltılı gece hayatını ifade etmek için payetlere yer veriliyor.

Sudi Etuz‘un yaratıcısı Şansım Adalı 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2004-2005 akademik yılını Brüksel’de geçirdi ve bu süre içinde Antwerp’te çizim derslerine ve çalıştaylara katıldı. 2006 yılında tamamladığı Fransızca eğitiminin ardından LaSalle Akademi İstanbul’da Moda Tasarımı diploma programına başladı. Sudi Etuz markası ile ilk kadın giyim koleksiyonunu 2009 yılında sunan Şansım Adalı, Sudi Etuz markasıyla romantik, feminen ve zarif çizgide duran kadınları yaratmayı hedefliyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un geride kalan on iki sezonu boyunca isim sponsorluğunun yanında sektörün farklı oyuncularını destekleyen Mercedes-Benz Türk, yetenekli tasarımcıların marka ve koleksiyonlarını uluslararası arenaya taşımalarında destekleyici güç olmayı sürdürüyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here