Mardin’e 200 adet Karsan Jest+

1
1266

Karsan, yurtiçinde gerçekleştirdiği teslimatlara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Firma, son olarak Mardin’deki “Toplu Ulaşım Sistemi Araç Yenileme Projesi” çerçevesinde kente 99 adet Jest+ daha teslim etti. Düzenlenen tören ile teslim edilen araçların 25’i Midyat İlçesi’nde, 74’ü ise Mardin Şehiriçi Minibüs Kooperatifi’nce hizmet vermeye başladı. Böylece çevre ilçelerle birlikte bu yıl içinde Mardin’e teslim edilen Jest+ sayısı 200’ü buldu.

Mardin Valisi ve Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve Karsan Satış Müdürü Adem Metin

Karsan, “Toplu Ulaşım Sistemi Araç Yenileme Projesi” çerçevesinde araçlarını yenileyen Mardin’in tercihi olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Nusaybin İlçesi’ne 69 adet Jest+ satışı gerçekleştiren Karsan, son olarak 25 adedi Midyat İlçesi’ne, 74 adedi ise Mardin merkeze olmak üzere toplam 99 adet Jest+’nın teslimatını kentte düzenlenen iki ayrı törenle gerçekleştirdi. Bu teslimatla birlikte Mardin’e bu yıl teslim edilen Jest+ sayısı 200 adedi buldu.

Teslimat törenine Mardin Valisi ve Belediye Başkanı Mustafa Yaman, UKOME Başkanı Erol Beşe, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ve Şoförler Odası Başkanı ve Mardin Şehiriçi Kooperatif Başkanı Nasır Öztap katıldı. Törende Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Karsan Satış Müdürü Adem Metin ve Karsan Satış Bölge Yöneticisi Oktay Güven ile Karsan bayileri Ali Rıza Atalay, İsmet Atalay ve Mehmet Turgut da hazır bulundu.

Karsan Jest+

Şehirlerin tercihi Jest+

5.9 metre uzunluğuna sahip Karsan Jest+ araçlar, toplam 22 kişilik yolcu sığası ile Mardin halkına hizmet veriyor olacak. Yokuş kalkış desteği ve şerit takip sistemi ile kaza önlemede önemli avantajlar sunan Jest+, engelli kullanımına uygun olacak şekilde alçak tabanlı özelliği ile de ön plana çıkıyor. Hesaplı bakım maliyetleriyle de rekabette avantaj sağlayan Jest+, düşük dönüş yarıçapıyla kentin kalbindeki en sıkışık trafikte bile en zor manevraların üstesinden kolayca geliyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here