Alstom, Mama Sougoufara’yı Ortadoğu Grubu Genel Müdürü olarak görevlendirdi

0
354
Alstom-Ortadogu-Grubu-Genel-Muduru-Mama-Sougoufara
Alstom Ortadoğu Genel Müdürü Mama Sougoufara

Dünya çapında daha yeşil ve akıllı mobiliteye öncülük eden Alstom’un Ortadoğu Grubu Genel Müdürü Mama Sougoufara oldu.

Dünyada ve Türkiye’de birçok prestijli demiryolu projesine imza atan Alstom’un Ortadoğu Grubu Genel Müdürü olarak görev yapacak Mama Sougoufara, daha önce Afrika, Ortadoğu ve Orta Asya (AMECA) Sistem ve Altyapı Başkan Yardımcısı ve Alstom’un Yakındoğu Grubu Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Mama Sougoufara, Alstom‘a 2008 yılında katıldı ve Alstom Transport‘ta çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. Fransa’da Demiryolu Araçları Mühendislik Departmanlarında,  La Rochelle ve Reichshoffen, İtalya’da Savigliano, Brezilya’da Lapa, Rusya’da TrTrans JV gibi çok sayıda küresel noktada hizmet verdi. Mama, Alstom Thermal Power firmasında Sektör Kalite Başkan Yardımcısı olarak üç yıl görev yaptıktan sonra,  2015 yılında Alstom Transport’a AMECA Bölgesi Sistem ve Altyapı Mühendislik Direktörü olarak geri döndü.

AMECA Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Müslüm Yakışan, “Mühendislik, inovasyon ve yönetim alanındaki geniş küresel uzmanlığıyla Mama Sougoufara, bölgede coğrafi varlığımızı ve endüstriyel pazar payımızı genişletirken AMECA Bölgesi ekibimize çok değerli katkılarda bulunmaya devam edecek. Mama, Dubai Metrosu Expolink, Riyad Metrosu gibi Ortadoğu’daki birçok önemli ulaşım projesinin yürütülmesi ve teslim edilmesinde öncü rol oynadı. Bölgenin yenilikçi ve sürdürülebilir ulaşım ihtiyaçlarının desteklenmesi noktasında kendisiyle yakın bir şekilde çalışmayı heyecanla bekliyorum.” dedi.

Alstom Ortadoğu Genel Müdürü Mama Sougoufara, “Yenilikçi, akıllı ulaşım için heyecan verici bir an ve Ortadoğu’daki Alstom ekibini daha fazla büyüme, yenilik hedefiyle yönetmek için sabırsızlanıyorum. Bölgede genişleyen varlığımız ve pazar payımızla, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail ve Türkiye’deki prestijli projelerimizin yürütülmesi, teslim edilmesiyle, Alstom Ortadoğu’da ulaşım ve mobilitenin geliştirilmesinde müşterilerimizle birlikte hareket etmek için hazırdır.” dedi.

Alstom bölgede ulaşım ve mobilitenin geliştirilmesinde kendini işine adamış, uzun vadeli bir ortak. Ortadoğu’daki ilk tam entegre tramvay sistemi ve dünyanın ilk yüzde 100 katenersiz hattı olan, Kasım 2014’te işletmeye açılan Dubai tramvayının teslim edilmesinin yanı sıra şirket 13 yıl boyunca Dubai Tramvayı’nın bakım işini üstlendi. Alstom’un lider olduğu ExpoLink Konsorsiyumu aynı zamanda dünyanın en hızlı inşa edilen anahtar teslimi sürücüsüz metro projesi olan ve Haziran 2020’de açılışı gerçekleştirilen Dubai Route 2020 Metrosu’nun tesliminden sorumluydu. Suudi Arabistan’da FAST Konsorsiyumu’nun bir üyesi olarak Alstom, 69 adet Metropolis-tabanlı Riyad Metro treni, Urbalis sinyalizasyon sistemi, Hesop enerji geri kazanım istasyonu ve hatları dahil olmak üzere 4, 5 ve 6. hatlar için tam entegre bir metro sisteminin tedarikini gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz