MAN, Busworld Avrupa Fuarı’ndan üç ödülle döndü

0
1764

European Coach Week (ECW) olarak da bilinen Busworld Avrupa (Kortrijk) Fuarı’nda tamamen yenilenen MAN’ın Lion’s Coach (2 dingil 12 ve 13 metre), Neoplan’ın ise Tourliner (2 dingil 13 metre) ve Skyliner 50‘nci yıl seyahat otobüslerinin de sergilendiği MAN standında ilk kez görücüye çıkan MAN Lion’s Coach, bu yıl altı kategoride dağıtılan ödüllerden üçünü aldı.

Otobüs sektörünün uluslararası alandaki uzman isimleri ve çeşitli ulaşım şirketlerinin yöneticilerinden oluşan yarışma jürisi, yarışmacıları altı kategoride değerlendirdi. Altı kategoride altı ödül için yarışan 11 firma arasında bulunan MAN, Busworld’de ilk resmi tanıtımı gerçekleştirilen MAN Lion’s Coach ile yarışmaya katıldı. Yeni model MAN Lion’s Coach; sadece tasarımıyla değil, aynı zamanda yeni işlevleriyle öne çıktı. LED ön ve arka ışıklandırma, iyileştirilmiş güç aktarımı (daha güçlü ve daha verimli D26 motoruyla) ve güvenlik özellikleriyle MAN Lion’s Coach, ECE R66.02 devrilme sistemi standartları ile uyumluluğu en göze çarpan özellikleriyle de ön planda oldu.

Verimlilik, güvenlik ve tasarımı tek bir pakette sunan MAN Lion’s Coach, tasarımı, teknolojisi, konforu ve performansı ile jüriyi etkilemeyi başararak, altı ödülden “Grand Award Coach”, “Comfort Label“ ve “Design Label” ödüllerini evine taşıdı. Bu yılki Busworld ödülü ile güzel bir başarı yakalayan MAN, fuarda Neoplan Skyliner 50’nci yılı ile de ön plandaydı. Lion’s Coach‘un galasının yapıldığı bin 600 metrekarelik alanda MAN dört ayrı araç daha sergiledi.

Yeni MAN Lion’s Coach, Busworld 2017’de resmen tanıtıldı

Yeni MAN Lion’s Coach‘un yenilenmesine neden olan araç devrilme standardı ECE R66.02, ekonomi ve güvenlik standartlarını belirleyen yeni bir otobüsü ortaya çıkardı. Yeni MAN Lion’s Coach, Busworld 2017’de Kortrijk’de resmen tanıtıldı. Yeni tasarım ile yeni bir tasarım dili ortaya koyan MAN Lion’s Coach, böylece daha katı bir iskelet haline getirildi. Optimize edilen hareket ve yeni nesil vites değiştirme stratejisiyle birlikte aerodinamikte yapılan yüzde 20’lik iyileşme sayesinde daha yüksek bir yakıt tasarrufu sağlayan MAN Lion’s Coach, arka ve önünde bulunan LED farlarıyla da bir ilke imza attı.

Yeni MAN Lion’s Coach daha hafif ve daha da sağlam

MAN Lion’s Coach tasarımcıları; sürücü bölümü, yolcu bölmesi, bagaj taşıma alanı ve tahrik biriminin işlevsel alanlarını net bir şekilde ayırmaya odaklandı. Görünüme ek olarak, bu ayrıştırma; bakım kolaylığı sağladığı gibi, hasar gören parçaların hızlı bir şekilde ve büyük maliyetler oluşturmadan değiştirilebilme olanağı sağlıyor. Üretimde kullanılan yeni malzemeler ve üretim süreçlerindeki geliştirmeler ile MAN Lion’s Coach, daha hafif ve daha sağlam hale getirildi.

2018 model yeni Lion’s Coach’lar hem 12 hem de 13 m seçenekleriyle görücüye çıktı

Yeni MAN Lion’s Coach pazara üç farklı uzunlukta sunulacak; iki veya üç dingilde 12.101 mm, 13.361 mm ve 13.901 mm. 2017 yılının sonunda, dördüncü bir uzunluk olan 13 m iki dingilli sürüm (13.091 mm) MAN Lion’s Coach ailesine katılacak. İlave edilen yeni altı koltuk, 12 m sürümüyle karşılaştırıldığında, MAN Lion’s Coach’u özellikle ekonomik açıdan çekici bir seçenek haline getiriyor. Tuvaletsiz olan MAN Lion’s Coach modelinin azami 55 (2+2) veya 41 (2+1) kişilik yolcu sığası bulunuyor. Bagaj bölmeleri, modele bağlı olarak 11.7 ile 14.3 metreküp arasında bir hacme sahip.

MAN Lion’s Coach, “Grand Award Coach”, “Comfort Label“ ve “Design Label” ödüllerinin sahibi oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz