Jeroen van den Oetelaar, DAF Trucks Baş Mühendisi olarak atandı

0
382
DAF Trucks
DAF Trucks, Jeroen van den Oetelaar'ı Baş Mühendis olarak atadı.

Jeroen van den Oetelaar, DAF Trucks Baş Mühendisi ve DAF Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Van den Oetelaar, 1 Haziran itibarıyla PACCAR Electronics Direktörlüğü’ne terfi eden Patrick Dean‘in yerini alacak.

Van den Oetelaar (37), 2011 yılında DAF’a katıldı ve en son Araç Mühendisliği Baş Mühendis Yardımcısı görevi de dahil olmak üzere Program Yönetimi, Ürün Geliştirme ve Operasyonlar bünyesinde artan sorumluluk gerektiren pozisyonlarda bulundu. Kendisi, Eindhoven Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği alanında lisans derecesine ve TIAS Tilburg Üniversitesi’nden MBA derecesine sahip. Yeni görevinde DAF Trucks Başkanı Harald Seidel‘e rapor verecek.

Jeroen van den Oetelaar, atamayla ilgili olarak “Taşımacılık sektörü yeni bir döneme giriyor ve DAF Trucks en uygun nakliye çözümlerini sunmaya devam edecek. DAF’taki mühendis ekibimizle ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki PACCAR’daki meslektaşlarımızla ortaklaşa, müşterilerimizin başarısını artıracak kaliteli ürünler geliştirmeye ve sunmaya kararlıyız.” dedi.

Patrick Dean (50), PACCAR Electronics’in başına geçmek üzere ABD’ye dönecek. Bu yeni bölüm, PACCAR‘ın küresel yazılım ve elektronik gelişimini yönetmek üzere kuruldu ve ürün geliştirmede küresel elektronik ürün planının artan önemiyle hareket ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz