Iveco Stralis NP, 2017 Mükemmellik Avrupa Gaz Ödülleri’nde “Yılın Projesi” seçildi

0
1512
Iveco Stralis NP

Uzun yol taşımacılığı için üretilen ilk doğal gazlı kamyon olan Iveco Stralis NP, 23 – 25 Ocak tarihlerinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen Avrupa gaz endüstrisinin yıllık toplantısı Avrupa Gaz Konferansı’nda 2017 Mükemmellik Avrupa Gaz Ödülleri’nde “Yılın Projesi” seçildi. Bölgesel yönetimlerden, 80’den fazla gaz üreticisinden gelen ve aralarında öndüstri önderlerinin de bulunduğu 450’den fazla sector temsilcisi konferansta Avrupa’nın enerji geleceğiyle ilgili konuları tartıştılar.

Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Iveco’nun bir kez daha sürdürülebilirliğe olan adanmışlığı için ödüllendirilmesinden dolayı büyük gurur duyuyoruz. Iveco, taşımacılığın geleceğinin seçenek sürdürülebilir çözümlerde olduğunu oldukça erken gördü. 2017 Mükemmellik Avrupa Gaz Ödülleri’nde ‘Yılın Projesi’ seçilen yeni Stralis NP’miz sürdürülebilir taşımacılık için devrimci bir gazlı kamyon. Stralis NP, pazarda dizel araçlara gerçek bir seçenek sunan ilk gazlı uzun yol kamyonu ve şimdiye kadar üretilmiş en sürdürülebilir uzun yol taşımacılık kamyonu.

Iveco Stralis NP, “Yılın Projesi” seçildi

Avrupa Gaz Konferansı 2017’nin ikinci günü, “Avrupa gaz pazarının büyümesini sağlayan, diğerlerine ilham kaynağı olan ve yeniliklere önderlik eden şirketlerin ve kişilerin adanmışlığını, zaferlerini ve mükemmelleklerini” kutlayan 2017 Mükemmellik Avrupa Gaz Ödülleri’nin altıncısı ile kapandı. “Yılın Projesi” kategorisinde Iveco ve kısa listeye kalan diğer dört şirket Avrupa gaz pazarındaki en yeni ve en heyecan verici son gelişmelerini tanıttılar.

Avrupa Gaz Endüstrisinde Fark Yaratmak” konulu tartışma panelinde Iveco, Stralis NP’nin geliştirilmesini sağlayan sürdürülebilir ağır taşımacılık vizyonunu sundu.

Iveco, sıvılaştırılmış doğal gazla çalışan araçların Avrupa için stratejik olduğunun altını çizen Avrupa Komisyonu’nun yayımladığı “Düşük Yayımlı Hareketlilik için bir Avrupa Stratejisi”ndeki tavsiyelere dikkate alarak ticari taşımacılık dünyasında doğal gazın potansiyelini anlayan ilk üretici konumunda.

Iveco, 1996 yılında çöp toplama sektöründen başlayan, ardından kentiçi, bölgesel ve bölgeler arası dağıtımla devam eden ve nihayetinde 2016 yılında Stralis NP’nin pazara sunulmasıyla ağır uzun yol taşımacılığına uzanan doğal gazlı taşımacılık araçları için bir pazar yarattı.

Iveco Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa İş Direktörü Karl-Martin Studener, konferans sırasında şu açıklamayı yaptı: “Iveco pazara kamyonların, vanların ve otobüslerin doğal gazlı sürümlerini sundu ve bugün Avrupa yollarında 16 bin adetten fazla gazlı Iveco araç dolaşıyor. Doğal Gaz teknolojimiz düşük Toplam Sahiplik Maliyeti ile birlikte kirletici yayımlar için bir çözüm sunuyor. Kentiçi görevler için çok önemli olan düşük gürültü seviyesi de artı bir avantaj. Avrupa çapında biyoCNG ve biyoLNG bulunabilirliğinin artması tüm taşımacıların karbondioksitsiz taşıma yapabilmelerinin önünü açıyor.”

400 beygir güç ve 1700 Nm azami tork ile sınıfının en iyi performansını sunan yeni Stralis NP, en iyi rakibinden yüzde 17 daha fazlü güç ve yüzde 6 daha fazla tork üretiyor. Büyük sığalı depolar sadece LNG sürümünde bin 500 km’lik rekor bir menzil sağlıyor. 12 oranlı otomatikleştirilmiş şanzımanla bütünleştirilen motor, eco roll işlevi ile, bir önceki modele göre, yakıt tüketimini yüzde 5 oranında düşürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz