IVECO, otonom kamyonlar geliştirmek için Plus ile mutabakat anlaşması imzaladı

0
232
iveco-SWAY-03
IVECO, dünyanın önde gelen otonom kamyon şirketlerinden Plus ile ortaklaşa otonom kamyonlar geliştirmek için bir Mutabakat Anlaşması (MOU) imzaladığını duyurdu.

CNH Industrial N.V.‘nin bir markası ve alternatif yakıtlarla çalışan araçların ticarileştirilmesi ve üretiminde öncü olan IVECO, dünyanın önde gelen otonom kamyon şirketlerinden Plus ile ortaklaşa otonom kamyonlar geliştirmek için bir Mutabakat Anlaşması (MOU) imzaladığını duyurdu.

Bağlayıcı olmayan MOU koşulları kapsamında IVECO ve Plus, IVECO’nun en yeni nesil S-WAY ağır hizmet kamyonunu PlusDrive tam yığın otonom sürüş sistemi ile entegre edecek. İşbirliği ayrıca, ortaklaşa geliştirilen otonom kamyonlara güç sağlamak için IVECO‘nun sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) motor sistemini kullanmayı da araştıracak.

Ortaklık; güvenli, yakıt açısından verimli ve ölçeklenebilir kendi kendine sürüş yapan bir kamyonu Avrupa ve diğer coğrafyalarda hızla piyasaya sunmak için IVECO’nun ağır hizmet tipi kamyon geliştirme, üretim ve satış konusundaki uzmanlığını Plus’ın en son otonom sürüş teknolojisi ile birleştiriyor.

IVECO Baş Teknoloji ve Dijital Yöneticisi Marco Liccardo, konuyla ilgili olarak “Plus ile yapılan işbirliği, ağır kamyonların en yüksek otomasyon seviyelerinin gelişimini hızlandırmak için mükemmel bir fırsatı temsil ediyor. IVECO, halihazırda seçilmiş şirketlerle birlikte ADAS çözümleri üzerinde çalışıyor, ancak konu 4. seviye özerklik (otonomi) olduğunda, ortaklardan oluşan bir ekosistem oluşturmak gerekiyor. Teknoloji önderliği, doğrusal olmayan düşüncesi ve aynı büyük parça tedarikçileriyle kurulan ilişkileri sayesinde Plus, bu süreçte hızlanmak için mükemmel bir ortak.” dedi.

IVECO_signs_MOU_with_Plus_to_develop_Autonomous_Trucks_PR
İşbirliği ayrıca, ortaklaşa geliştirilen otonom kamyonlara güç sağlamak için IVECO’nun sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) motor sistemini kullanmayı da araştıracak.

Plus kurucu ortağı ve Operasyon Direktörü Shawn Kerrigan ise şunları söyledi: “Otonom kamyonlar aracılığıyla daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir gelecek vizyonumuzu paylaşan IVECO ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Ekiplerimiz, doğal gazla çalışan bir kamyon da dahil olmak üzere otonom kamyonları geliştirmek ve kullanıma sokmak için yakın bir şekilde çalışacak. IVECO’nun 160’tan fazla ülkedeki küresel ayak izi, ticari dağıtımımızı hızlandırmamızı ve otonom sürüş teknolojimizin etkisini büyütmemizi sağlayacak.

Merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan Plus, büyük ölçekli otonom ticari taşımacılığı mümkün kılmak için bugün kamyonlara tam yığın kendi kendine sürüş teknolojisini uyguluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here