Iveco Savunma Taşıtları, 2018’de Almanya ve Romanya silahlı kuvvetlerinden büyük bir sipariş aldı

0
945

CNH Industrial’ın askeri ve sivil savunma markası Iveco Savunma Taşıtları, Aralık 2017’de iki önemli anlaşma imzaladığını açıkladı.

İlk anlaşma ile Alman BwFuhrpark Service GmbH, Alman Ordusu için yeni orta sınıf çok amaçlı 4×4 kamyon filosu siparişi verdi. Bu sipariş kapsamında 2018 yılı içinde 280 adet Eurocargo kamyonun teslim edilmesi öngörülüyor.

Romanya Milli Savunma Bakanlığı ile imzalanan anlaşma ile de 2018 yılı içinde 173 askeri lojistik taşıtının teslim edilmesi hedefleniyor.

Son 10 yılda Iveco Savunma Taşıtları, Alman Ordusu’na geniş ürün yelpazesinden yaklaşık bin adet taşıt teslim etti. Bu taşıtların birçoğu Afganistan ve Mali gibi operasyonel bölgelerde kullanılıyor. Son olarak sipariş edilen MLL 150 E 28 WS tipi taşıtlar, yüksek konfora yönelik donanımlara sahip korumasız uzun yol sürücü kabinine, radyo sistemleri ve askeri teçhizat için esnek saklama alanlarına, arazi tipi tek tekerlere, tavan kapağına, NATO tipi karartmalı farlara, yedek lastik taşıyıcıya ve Almanya dışındaki çok amaçlı operasyonları destekleyecek yenilikçi çok amaçlı swap-body üstyapıya sahip. Sınıfının en iyi yükleme sığasını ve tek yakıtla operasyon yeteneği sunan taşıtlar Euro 6 ölçütlerini karşılayan motorlarla donatılıyor. Iveco Savunma Taşıtları ve BwFuhrpark Service GmbH arasındaki anlaşma iki yıllık yoğun pazar değerlendirmesinin ve demo araçla kapsamlı saha testlerinin sonucunda imzalandı. Alman Ordusu ile imzalanan diğer bir anlaşma 133 adet zırhlı Trakker 8×8 kamyonu içeriyor. Her iki anlaşma da Iveco Savunma Taşıtları’nın teknik ve ekonomik anlamdaki öncülüğünü gösteriyor.

Romanya Milli Savunma Bakanlığı ile imzalanan anlaşma ise Iveco Savunma Taşıtları’nın yüksek hareketli kamyon serisinden 6×6 çekiş düzenindeki askeri lojistik kamyonlarını kapsıyor. Vince sahip kamyonlar asker ve malzeme nakli için tasarlanırken Merkezi Lastik Şişirme Sistemi ile yüksek bir harekat yeteneği sunuyor ve her türlü askeri operasyon için taktik destek sağlıyor. Araçlar C-130 nakliye uçağı ile de taşınabiliyor. Bakanlık, 2015 yılında verilen ve şu anda sahada başarıyla kullanılan 57 adetlik yüksek harekat yeteneğine sahip kamyon siparişinden duyduğu memnuniyet nedeniyle yeniden Iveco Savunma Taşıtları ile anlaşma imzaladı.

Bu anlaşmalar sayesinde hem Iveco Savunma Taşıtları ile Alman ve Romen Silahlı Kuvvetleri arasındaki güvene dayalı ve oturmuş ilişki hem de Iveco Savunma Taşıtları’nın savunma sanayindeki güvenilir ortak konumu daha da güçlenmiş oldu.

Iveco Eurocargo 4×4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here