IVECO ortak girişimi NAVECO, Çin Nanjing’deki yeni fabrikasını açtı

0
1598

Hafif ticari taşıtlar, vites kutuları ve motorlar üretecek yeni fabrika; Çin, Qiaolin, Nanjing’de açıldı.

Yeni yerleşke ve üretim düzeni için NAVECO’nun 1.8 milyar RMB tutarında yatırım yaptığı Qiaolin’deki yeni fabrika, üretim teknolojisi ve üretim olanakları açısından Çin’in en gelişmiş ticari taşıt operasyonlarından biri.

Yeni fabrika, CNH Industrial’ın Dünya Sınıfı Üretim (WCM) ölçütlerinin kurallarını ve süreçlerini takip ediyor.

Hafif ticari taşıtların, vites kutularının ve motorların üretimi ve satışı için IVECO ve SAIC arasındaki 50:50 ortak girişim olan NAVECO, Çin’in Jiangsu Bölgesi’ndeki Qiaolin, Nanjing’deki yepyeni üretim tesisini açtı. Açılış töreni sırasında NAVECO, yeni üretim tesisindeki üretim hattından çıkan ilk Çinli Daily’yi de kutladı.

Törene IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, CNH Industrial APAC COO’su Stefano Pampalone, SAIC Motor Başkan Yardımcısı ve NAVECO Direktörler Kurulu Üyesi Yu Jianwei, SAIC Motor Ticari Taşıtlar İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Feng Yuan ve İtalya’nın Şangay Konsolosu Stefano Beltrame katıldı.

NAVECO’nun yıllık üretim sığası 100 bin araca çıkacak

250 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 843 bin metrekarelik alan üzerine kurulan fabrika, NAVECO’nun yıllık üretim sığasını 100 bin araca çıkaracak. Dünya sınıfı yeşil operasyon ölçütüne sahip yeni Qiaolin fabrikası, güneş panelleri sistemi ve yağmur suyu ve süreç suyu yeniden kullanım sistemi gibi çözümlerle yeniden kazanılmış enerjiyi kullanıyor. Yeni fabrika, TNV atık gaz yakımı, yağmur suyu ve kanalizasyon yönlendirmesi ve atık su yönetimi gibi uygulamalarla operasyonlarının çevresel etkisini azaltıyor.

Bu fabrikada sürdürülebilir teknolojilerin ve süreçlerin yardımıyla NAVECO, enerji tüketimini yüzde 30’a kadar azaltmayı ve kişi başı çıktı değerini yüzde 25 artırmayı amaçlıyor.

Yeni fabrika, CNH Industrial’ın Dünya Sınıfı Üretim ölçütlerinin kurallarını ve süreçlerini takip ediyor

Yeni fabrika, CNH Industrial’ın Dünya Sınıfı Üretim (WCM) ölçütlerinin kurallarını ve süreçlerini takip ediyor. WCM üretim sistemi, envanteri azaltmak ve tam zamanında teslim sistemiyle işlem yapabilmek için sıfır kalite hatası, sıfır arıza ve sıfır kazayı hedefleyerek tüm atık ve kayıpları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. WCM, hızla değişen taleplere hızlı yanıt verebilecek esnekliğe ulaşabilmek ve yüksek verimlilikte endüstriyel operasyonları yönetmek için tasarlandı.

Qiaolin fabrikasının tüm lojistik akışı ve çalışma yeri düzenlemesi en uygun hale getirildi. Motorlar, süspansiyonlar ve vites kutuları gibi ana parçaların üretimi verimliliği azami seviyeye çıkarmak için tek bir bölgeye toplanırken, motor üretimi tamamen otomatik hale getirildi. Ürün geliştirme ve gövde üretimi etkinlikleri için geniş bir yer ayrıldı.

Süreçlerin ileri seviye otomasyonu, fabrikanın her zaman en üst kaliteyi, yüksek verimliliği ve güvenliği sağlamasına katkıda bulunuyor. Yüksek hassasiyetteki kaynak, modern ve esnek kaynak atölyesindeki 130’dan fazla robotla elde ediliyor. Yeni otomatikleştirilmiş pres bölümü 3D lazer kesme kullanıyor.

Yüksek kaliteli boya süreçleri; ileri ön işlem süreçlerini, katoforez daldırmayı, tamamen otomatik üç katmanlı boya uygulamasını ve ek gövde altı PVC kaplamayı içeren son teknoloji boya hattı sayesinde sağlanıyor. Geniş ve modern montaj bölümü üretim süreçlerini tamamlıyor.

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, açılış töreninde şunları söyledi: “Bugün IVECO ve Çin’deki NAVECO ortaklığımız için önemli bir kilometre taşı. NAVECO’nun 1.8 milyar RMB tutarındaki son teknoloji üretim tesisi yatırımı ile birlikte dördüncü on yılda varlığımızı ve ortaklığımızı güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Yeni Çinli Daily’nin yanında yeni fabrika, Çin pazarına en üst kalitede ürün sunmaya olan adanmışlığımızın bir göstergesi. Dünya Sınıfı Üretim ile bu fabrika, kalite ve sürdürülebilirliği operasyonlarının kalbine yerleştiriyor ve Çin’in sürdürülebilir taşımacılığa ve üretime geçişini destekleme stratejimizde başrolü oynuyor.

Çin’de Iveco: uzun bir başarı hikayesi

IVECO’nun Çin’deki varlığı, 1986 yılında Nanjing Automobile Corporation’ın (NAC) IVECO Daily üretim lisansını almasına dayanıyor. IVECO, yerel bir ticari taşıt üreticisiyle ortaklık kuran ilk Avrupalı orijinal donanım üreticisi (OEM) oldu. IVECO’nun Çin’de güvenli ve verimli ticari taşıtlarla eş anlamlı hale gelmesiyle, Avrupalı Daily ve yüksek tonajlı araçlarla desteklenen NAVECO Daily serisi, profesyonel müşterilerden önemli bir kabul gördü.

Nanjing’de yerleşik olan ve yaklaşık 3 bin 200 kişi istihdam eden NAVECO, tüm Çin’i kapsayan 119 yetkili satıcı ve 349 servis noktasıyla desteklenen sekiz bölgesel merkez ile operasyonlarını sürdürüyor.

NAVECO, Çin’de 2016 yılında 365 bin adetlik bir büyüklüğe sahip olan ve gittikçe gelişen hafif otobüs ve van sınıfında rekabet ediyor. Daha yüksek verimlilik ve konfor talep eden müşterilerle büyümesi beklenen “Avrupa tarzı” alt sınıfta NAVECO, yüzde 25.9 pazar payına sahip.

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, açılış töreninde şunları söyledi: “Bugün IVECO ve Çin’deki NAVECO ortaklığımız için önemli bir kilometre taşı. NAVECO’nun 1.8 milyar RMB tutarındaki son teknoloji üretim tesisi yatırımı ile birlikte dördüncü on yılda varlığımızı ve ortaklığımızı güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Yeni Çinli Daily’nin yanında yeni fabrika, Çin pazarına en üst kalitede ürün sunmaya olan adanmışlığımızın bir göstergesi.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz