Dünya Klasında Üretim ile daha güvenli bir gelecek için çalışmak

0
396
Top_Stories_WCM
İspanya Valladolid fabrikasında eğitim için kullanılan IVECO sanal gerçeklik noktası
Renault Trucks

Kendisini Dünya Klasında Üretici olmaya adayan CNH Industrial, bunu kanıtlayacak madalyalara sahip. CNH Industrial‘ın dünya çapındaki üretim tesislerine iki altın, 16 gümüş ve 28 bronz madalya verildi. CNH Industrial‘ın En İyi Hikayeleri’ndeki bu son bölüm, okuyucuyu Dünya Klasında Üretim kavramı, ilkeleri, amaçları ve özellikle işyerini nasıl daha güvenli hale getirmenin anahtarı olabileceği ile tanıştırıyor:  cnhindustrial.com/Workingforasaferfuture 

CNH Industrial NV (NYSE: CNHI / MI: CNHI), yüksek üretim mükemmellik standartlarını korumak ve yükseltmek için, Japonya kaynaklı sürekli üretim iyileştirme için yenilikçi bir program olan Dünya Klasında Üretim (WCM – World Class Manufacturing) ilkelerini tüm küresel üretim tesislerinde uyguluyor.

WCM sistemi; sıfır yaralanma, sıfır hata, sıfır arıza ve sıfır israf için her tür atığı ve kaybı ortadan kaldırmaya yönelik nihai amaç ile üretim sürecinin her alanında verimliliği artırmayı amaçlıyor. Program, güvenlikten çevreye ve lojistikten ürün mühendisliğine kadar çeşitli konuları kapsayan on sütun etrafında yapılandırılıyor. Düzenli üçüncü taraf denetimleri gerçekleştiriliyor ve sütunlar sıfırdan beşe kadar puanlanıyor. Bunun sonucunda bronz, gümüş, altın ve son olarak dünya klası sıralamıyla ödül veya madalyalar veriliyor.

Bu makale, WCM‘nin temelini oluşturan ilk ve en önemli sütunlardan biri olan güvenliği araştırıyor. Geleneksel güvenlik önlemlerinin işyerinde oynadığı önemi kabul ederken, bu En İyi Hikaye’nin gerçek amacı, CNH Industrial‘ın dünya çapındaki fabrikalarında benimsenen daha yenilikçi uygulamalardan bazılarına göz atmak. Yazının öne çıkan yönlerinden biri, şirketin İspanya Valladolid’deki tesisinde tüm hızıyla devam eden sanal gerçeklik sağlık ve güvenlik eğitimi oturumunun özellikle çarpıcı bir tanımı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz