Audi’den 4 kapılı elektrikli coupe kavramı: Audi e-tron GT concept

0
411

Audi, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yeni elektrikli kavram otomobili olan Audi e-tron GT concept’i görücüye çıkardı. 4 kapılı coupe otomobil, 590 BG güç üreten iki elektrikli motoru ile 400 kilometre menzile sahip. Audi, 2 yıl içinde kavram otomobilin seri üretim sürümünü satışa sunmayı planlıyor

Audi, ilk tam elektrikli modeli olan e-tron SUV’un ardından, elektrikli otomobil atağına devam ediyor. 2025 yılına kadar tam elektrikli 12 modeli satışa sunmayı planlayan marka, SUV modeli Audi e-tron ve 2019’da tanıtacağı e-tron sportback’in ardından, bir sonraki elektrikli model yaklaşımını gösteren Audi e-tron GT concept’i Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

4 kapılı ve 2.9 metre dingil mesafesine sahip olan Audi e-tron GT concept, 450 litre arka, 100 litre de önde olmak üzere toplam 550 litre bagaj sığasına sahip. Ön ve arka tekerleklerde bulunan iki elektrikli motoru 590 bg güç üreten otomobil, bu gücü elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilen e-quattro 4 tekerlekten çekiş sistemi ile dağıtıyor.

Kavram otomobilin menzili, 90 kWh’lik lityum iyon pilleri ile 400 kilometreden fazla olarak hesaplandı. Audi e-tron GT concept, kablolu veya Audi’nin geliştirdiği Audi Wireless Charging sistemi ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Pillerin kablolu olarak yüzde 80 sığada dolması sadece 20 dakika alırken, otomobil bu şarj ile 320 kilometre menzile sahip oluyor.

Kavram otomobil olarak tanıtılan e-tron GT concept baz alınarak, Audi Sport Gmbh tarafından geliştirilecek elektrikli otomobilin seri üretim sürümünün iki yıl içinde geliştirilmesi hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here