Shell Helix’ten Volkswagen standartlarına uygun motor yağı

0
437
Shell_Helix_Ultra_Gorsel
Shell Helix 0W ürünleri Avrupa’da 15 milyondan fazla araç tarafından kullanılıyor.

Volkswagen Grubu yaptığı açıklama ile 2021 yılı itibariyle araçlarda ilk dolum ve satış sonrası için aynı onay ve viskozitesine sahip 0W-30 ve 0W-20 yağların kullanılmasını zorunlu hale getirdi. Türkiye’de birçok VW yetkili servisine yağ ikmali sağlayan Shell Madeni Yağlar, VW’nin zorunlu hale getirdiği bu şartları Shell Helix’in güçlü ürün gamı ile sağlıyor.

13 yıldır üst üste dünyada madeni yağlar pazarının lideri olan Shell Madeni Yağlar, Volkswagen Grubu‘nun araçlarındaki yağ kullanımına ilişkin önerisine geniş ürün gamıyla hazır durumda bulunuyor. VW Grubu, 2021 yılı itibariyle üretilecek olan tüm araçlarının ilk yağ dolumunda kullanılacak olan 0W-30 ve 0W-20 viskozite sınıfına sahip olan yağların, satış sonrası servis bakımlarında da kullanılmasını zorunlu hale getiriyor.

VW Grubu‘nun almış olduğu bu karar, 0W motor yağlarına geçişin çok açık bir göstergesi. VW Grubu Avrupa’daki tüm ilk dolum yağlarında 0W motor yağlarını tercih ediyor ve diğer otomobil üreticileri de benzer eğilim sergiliyor.

Avrupa’da birçok fabrikanın ilk dolum yağı olarak tercih ettiği Shell Helix 0W ürünleri Avrupa’da 15 milyondan fazla araç tarafından kullanılıyor. 0W motor yağları sürtünmeyi azaltmaya ve böylece daha az CO2 emisyonuna yol açan yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olur. Türkiye’de de Doğuş Oto dışında hizmet vermekte olan 70’in üzerinde VW yetkili servis ağına gelen araçların yüzde 40’ı Shell Helix 0W motor yağlarını kullanıyor.    

Shell-Turcas_Madeni_Yaglar_Genel_Muduru_Mehmet_Unal
Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Mehmet Ünal

Liderliğimizin sırrı inovasyondan geçiyor

Dünyada 13 yıldır aralıksız pazar lideri olduklarının altını çizen Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Mehmet Ünal, “İnovasyon kabiliyetimiz sayesinde, yeni nesil teknolojilerle üretilen motorların ihtiyacına uygun tasarladığımız ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. İhtiyaçlara göre sürekli güncel kalan ürün gamımız ile Türkiye’deki birçok yetkili servisine ikmali desteği verdiğimiz Volkswagen’in, motor yağı konusundaki yönlendirmesini bu zamana kadar olduğu gibi rahatça karşılayabilecek durumdayız. Yetkili servislerle iş birliğimiz artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Shell Helix markası ile son olarak Türkiye Ralli Şampiyonası‘na isim sponsoru olduklarını hatırlatan Ünal, “Şampiyonanın farklı etaplarındaki birbirinden zorlu şartlar nedeniyle araçların rekabetçiliğini sürdürebilmeleri için performansı maksimum seviyede tutması gerekiyor. Bu açıdan şampiyona, Shell Helix’in gücünü sergilemesi için ideal bir ortam.” dedi.

VW AG Onayları ve Shell Helix 0W- Ürünleri

VW AG Viskozite & SpesifikasyonuShell Madeni Yağlar
0W-20 BlueOil – VW 508.00/509.00Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-20
0W-30 – VW 504.00 / 507.00Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here