Ford Team ‘dünyanın en kalabalık koşu takımı’ oldu

0
317
ford-otosan_FO_WFLR__3_
Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu’nun da yer aldığı Ford Team’de 2 bin 274 katılımcı omurilik felçlilerine destek sağlamak için koştu.

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteği hız kesmeden sürdüren Ford Otosan, küresel çapta bir sosyal sorumluluk projesi olan Wings for Life World Run’ın bu yıl da ana sponsorluğunu üstlendi. 5 Mayıs Pazar günü 6 kıta ve 12 ülke ile aynı anda Türkiye’de İzmir’de gerçekleştirilen koşuda Ford Team  ‘dünyanın en kalabalık koşu takımı’ ve ‘dünyanın en çok bağış toplayan 2. takımı’ oldu. Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu’nun da yer aldığı Ford Team’de 2 bin 274 katılımcı omurilik felçlilerine destek sağlamak için koştu.

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünya genelinde düzenlenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağı 5 Mayıs’ta Ford Otosan’ın desteğiyle gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl Türkiye’deki en kalabalık takımı bir araya getiren Ford Otosan, bu yıl ‘dünyanın en kalabalık koşu takımı’nı oluşturdu ve ‘dünyanın en çok bağış toplayan 2. takımı’ oldu. Dünyada 6 kıta ve 12 ülkede aynı anda başlayan koşuda İzmir’de 9 bin kişi, Ford Team’de ise 2 bin 274 katılımcı ‘koşamayanlar için koştu.’ Ford Team erkekler birincisi Murat Kaya ise dünya ikincisi oldu.

ford-otosan_FO_WFLR__1_
Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünya genelinde düzenlenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağı 5 Mayıs’ta Ford Otosan’ın desteğiyle gerçekleşti.

Dünyada ilk ve tek olan kavramı ile Wings For Life World Run’ın 4 yıldır ana sponsoru olan Ford Otosan, geçtiğimiz yıl Türkiye’deki en kalabalık, dünyadaki ise 3. büyük olma unvanını kazanmıştı. Ford Otosan, bu yıl daha fazla bağış toplamak ve daha fazla insana umut olmak için bu yıl Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu’nun yer aldığı ‘Benim Elim Senin Elin’ kampanyasını hayata geçirdi. ‘Benim Elim Senin Elin’ kampanyası omurilik felçlilerinin tekerlekli sandalyelerini kullanırken ellerinden güç alması üzerine ‘eldiven’ teması üzerine kuruldu. Böylece farkındalık oluşturmayı ve katılımcı sayısını artırmayı amaçlayan Ford Team katılımcıları kampanya kapsamında #SenNedenKoşuyorsun hashtag’iyle “Benim Elim Senin Elin” yazan eldivenleriyle koştu. Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu da Ford Team’le yarışa katıldı. Ayrıca Ozan Doğulu koşu öncesi 1 saatlik bir performans sergileyerek koşacaklara destek oldu.

Ford-Otosan_FO_WFLR__5_
Dünyanın bu en büyük iyilik koşusunda, 4 yıldır Ford Kuga yakalama aracı olarak kullanılıyor ve kazananı belirliyor.

Dünyanın bu en büyük iyilik koşusunda, 4 yıldır Ford Kuga yakalama aracı olarak kullanılıyor ve kazananı belirliyor. Bu yıl Ford Kuga’lardan birini 5 kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan Red Bull sporcusu Yağız Avcı, diğerini de Red Bull Racing espor takım sürücüsü Cem Bölükbaşı kullandı.

Özgür Yücetürk: “Gönüllü katılımıyla desteğimizi daha da büyüttük

Dünyanın en kalabalık koşu takımını oluşturmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, şunları söyledi: “Ford Otosan olarak, hem kurumsal çalışmalarımız hem de çalışanlarımızın gönüllü katılımı ile eğitim, sağlık, kültür-sanat ve spor gibi birçok alanda çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda ana sponsorluğunu üstlendiğimiz Wings for Life World Run organizasyonunu 4 yıldır desteklemeye devam ediyoruz. Bu yıl 2 bin 274 katılımcıyla takımımızı ve toplanan bağışlarımızı daha da büyüttük, ‘dünyanın en kalabalık koşu takımı’nı oluşturduk. Kazananları ise her yıl olduğu gibi yine Ford Kuga ‘Yakalama Aracı’ ile belirledik. Dünyada ilk ve tek olan kavramıyla, bu değerli organizasyonun Türkiye’deki en önemli destekçisi olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.”

Ford-otosan_FO_WFLR__2_
Ford Otosan, bu yıl ‘dünyanın en kalabalık koşu takımı’nı oluşturdu ve ‘dünyanın en çok bağış toplayan 2. takımı’ oldu.

Ünlülerden de Ford Team’e büyük destek

Şebnem Bozoklu, “Tüm dünyayla aynı anda ortak bir amaç için bir araya geldik. Ford Team olarak, en çok katılımın gerçekleştiği takım olduk. Dünyada binlerce insana umut olan bir organizasyonda yer almak beni gerçekten mutlu etti. Milyonlarca omurilik felçlisine destek olan bir organizasyon, umarım bu enerji her sene katlanarak artar.” dedi.

Enis Arıkan ise “Dünyanın dört bir yanında yapılan bu koşuda, en kalabalık takım olan Ford Team’de olmak ve böylesine güzel bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak gerçekten gurur vericiydi.” şeklinde konuştu.

Ozan Doğulu da şunları söyledi: “Dünyanın her yerinde aynı anda insanlar iyilik için koştu. En çok katılımın ülkemizde olması beni çok mutlu etti. Omurilik felçlileri yararına düzenlenen bu etkinlikte Ford Team’de yer almak bana çok iyi hissettirdi. Tüm Ford ailesine ve emek veren herkese çok teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here