CNH Industrial ve Nikola, “Ağır Taşımacılığın Karbonsuzlaştırılması ve Hidrojenin Rolü” etkinliğine sponsor oldu

0
405
CNH Industrial N.V. ve Nikola Corporation, Politico’nun “Ağır Taşımacılığın Karbonsuzlaştırılması ve Hidrojenin Rolü” etkinliğine sponsor oldu.

CNH Industrial N.V. ve Nikola Corporation, Politico’nun “Ağır Taşımacılığın Karbonsuzlaştırılması ve Hidrojenin Rolü” etkinliğine sponsor oldu. 1 Ekim tarihinde gerçekleştirilen etkinlik, ağır taşımacılığı karbonsuzlaştırmanın en iyi yolunu ve bu devam eden çabalarda hidrojenin oynayabileceği rolü tartışmak için üst düzey AB politika yapıcılarını, endüstri uzmanlarını ve hükümetler arası kuruluşların temsilcilerini bir araya getirdi. CNH  Industrial Ticari & Özel Araçlar Başkanı ve Nikola Direktörler Kurulu Üyesi Gerrit Marx, etkinliğin sunuş konuşmasını yaptı.

Gerrit Marx, konuşmasında şunları söyledi: “Sıfır yayımlı uzun yol taşımacılığını gerçeğe dönüştürmenin sunduğu fırsatlar bizi heyecanlandırıyor ve hidrojenin ağır taşımacılık endüstrisinin karbonsuzlaştırılmasına nasıl katkıda bulunabileceğini paylaşmaktan keyif alıyoruz. Bu dönüşüm çoktan başladı ve CNH Industrial en ön safhada yer alıyor. Gelecek yılın dördüncü çeyreğine kadar Almanya’nın Ulm kentindeki ortak girişim üretim tesisimizde üretime başlayabilmemiz için akü elektrikli Nikola TRE BEV çekicinin tamamlanmasına yardımcı olmak için Nikola ile birlikte çalışıyoruz.

Nikola CEO’su Mark Russell ise şu açıklamayı yaptı: “Nikola TRE’nin sıfır yayımlı kamyonlar için standardı belirleyeceğinden eminiz. Avrupa Komisyonu’nun 2050’ye kadar karbon nötr olma konusunda iddialı planları olduğu için bu etkinliğe sponsor olmaktan gurur duyduk. Nikola’nın, CNH Industrial ortaklığı ile, ağır taşımacılık pazarının bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olmada önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz