IVECO, Güney Amerika’da en büyük doğal gazlı kamyon siparişini aldı

0
78
IVECO_Stralis_GNC-01
IVECO, petrol ve gaz endüstrisinin bir tedarikçisi olan NRG Argentina S.A.’ya sıkıştırılmış doğal gazla (CNG) çalışan 100 adet Stralis Natural Power kamyon tedarik etmek için rekor bir sipariş aldı.

CNH Industrial N.V.’nin bir markası ve seçenek yakıtlarla güçlendirilen araçların ticarileştirilmesinde ve üretiminde bir öncü olan IVECO, petrol ve gaz endüstrisinin bir tedarikçisi olan NRG Argentina S.A.’ya sıkıştırılmış doğal gazla (CNG) çalışan 100 adet Stralis Natural Power kamyon tedarik etmek için rekor bir sipariş aldı. Sipariş, Güney Amerika’da türündeki en büyük sipariş durumunda.

Buna ek olarak NRG Argentina S.A., kamyonlar için 100 bakım sözleşmesi satın aldı. Bu da IVECO‘nun aynı zamanda NRG Argentina S.A.‘nın genel merkezinin bulunduğu yer olan Arjantin’in merkezindeki Río Negro bölgesinde özel bir servis ve bakım merkezinin geliştirilmesine yardımcı olmasını sağlayacak.

Önemli bir endüstri tedarikçisi olan NRG Argentina S.A., aynı zamanda son kilometre ve saha yönetim hizmetleri sunuyor. Şirket, yalnızca ekonomik başarıya değil, aynı zamanda çevresel etkisini azaltma ve kaynakların sorumlu kullanımını teşvik etme yollarına da odaklanan üç etkili bir iş yönetimi stratejisi izliyor.

IVECO Güney Amerika Marka Lideri Marcio Querichelli, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Arjantinli müşterilerimize ekonomik ve çevresel olarak sürdürülebilir çözümler sunmaya devam ediyoruz. Bu satış, ülkemizdeki enerji matrisindeki bir değişikliğe yanıt vererek IVECO ve yerel pazar için önemli bir sonraki adımı temsil ediyor. Buna ek olarak 100 bakım kontratının satılması, IVECO’nun sadece ürün sunumuna değil, aynı zamanda filo hizmet çözümlerine de olan taahhüdünün bir kanıtı.

Stralis Natural Power kamyonlar, dizel eşdeğerleri ile kıyaslandığında, yakıt masraflarında yüzde 40 ve yüzde 50 arasında düşüş ve biyometan kullanıldığında nitrojen dioksitlerde yüzde 90’a kadar, parçacık maddelerde yüzde 99 ve karbondioksitte yüzde 95 azalma sağlayan doğal gazın çevresel avantajlarını azamiye çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here