Kärcher, otomotiv sektörüne sıcak basınçlı yıkama makinelerini öneriyor

0
1255
Renault Trucks


Otomotiv sektöründe tamirat veya boyama işlemi sonrası etrafa yapışan boya kalıntılarını sökmek Kärcher sıcak basınçlı yıkayıcılar ile çok daha kolay. 85 °C’ye kadar ısıtılmış su, etrafa yapışan ve zor çıkan boya lekelerini soğuk makinelere göre yüzde 50 daha kısa sürede ve etkili bir şekilde çıkarabiliyor. Basınçlı yıkama makinelerinin mucidi Kärcher, özellikle otomotiv sektöründe hijyen ve temizlik için ekonomik ve etkili bir çözüm olan sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor.

Otomotiv sektöründe boya lekelerini temizlemek Kärcher sıcak basınçlı yıkayıcılar ile çok daha kolay gerçekleşiyor. Tamirat ve boyama işlemleri sırasında etrafa sıçrayan boya lekelerini soğuk makinelere göre en az yüzde 50 daha az sürede ve daha etkin şekilde temizleyen Kärcher sıcak basınçlı yıkayıcılar, profesyonel kullanıcılara hem zaman açısından hem de ekonomik olarak tasarruf sağlıyor.

Hem çevre dostu hem ekonomik profesyonel temizlik çözümü

Temizlik sırasında ısı kullanılması, kir ve yağın daha kolay parçalanmasını sağlıyor. Hatta sıcaklık her 10 °C yükseldiğinde kimyasal süreçler hızlanıyor ve tepki süresi yarı yarıya düşüyor. Soğuk su temizlik maddeleriyle birleştiğinde etkili bir temizlik sağlasa da, sıcak su kullanan basınçlı yıkayıcılar etkili temizliği çok daha kısa bir sürede ve ekonomik bir şekilde sağlıyor. Yağ, reçine gibi inatçı kirler sıcak suyla temas ettiklerinde parçalanmaya başladığı için, soğuk suya oranla çok daha az temizlik malzemesi kullanmak gerekiyor. Hatta bazı durumlarda tek başına sıcak basınçlı su yeterli olabiliyor. Sıcak basınçlı su hem çevre dostu hem de kullanıcının bütçesini de rahatlatıyor. Alman temizlik devi Kärcher, bu sebeple sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor. Kärcher, sıcak su kullanan bu yıkayıcıların, özellikle yüksek hijyen standartlarına sahip kurumsal ve profesyonel alanlar için ideal olduğunu belirtiyor.

Sıcak basınçlı yıkayıcılar nasıl çalışıyor?

Su ilk olarak, yerden kazanmak için iki kez bükülmüş ısıtma bobinlerine sahip brülör kazanında ısıtılıyor. Düşük yayımlı yakıcı, standart ısıtma yağı veya biyodizel ile çalışabiliyor. Seçenek olarak, bazı makinelerde elektrikli ısıtıcı da bulunabiliyor. Tam sığa ve azami çalışma basıncında (ortalama bir makine için yaklaşık 700 l/s ve 120 bar) yüksek basınçlı su en fazla 85 °C’ye kadar ısıtılıyor. Suyun hacmini düşürerek, ısıtma bobininde sıcaklığı 155 °C’ye varan buhar üretiliyor ve bu işlem sonucunda yüzey temizliği için ideal buhar temizleme aşamasına geçiliyor. Temizlik teknolojilerinde yenilikçi çözümleriyle fark yaratan Kärcher’in sıcak ve soğuk basınçlı yıkama makinelerine www.kaercher.com/tr/profesyonel/basincli-yikama-makineleri/sicak-soguk-basincli-yikama-makineleri.html adresinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz