CNH Industrial yeni On-Highway iş birimi CEO’sunu belirledi

0
410
Gerrit-Marx-President-Commercial-and-Specialty-Vehicles-CNH-Industrial
Gerrit Marx, CNH Industrial yeni On-Highway iş birimi CEO’su oldu.
Renault Trucks

Daha önceden duyurulan On-Highway iş biriminin oluşturulma süreci hızlı bir şekilde ilerlerken CNH Industrial (NYSE: CNHI / MI: CNHI), Gerrit Marx’ı 2022 başlarında bağımsız operasyonlara başlaması beklenen bu girişimin baş yöneticisi olarak atadı.

Yeni On-Highway girişimi, IVECO (Ağır, orta ve hafif ticarî araçlar), IVECO ASTRA (Ağır iş kamyonları), IVECO Bus ve Heuliez Bus (Otobüs ve midibüs), Magirus (İtfaiye araçları), IVECO Savunma Araçları (Savunma ve sivil koruma araçları), FPT Industrial (Güç aktarma teknolojileri) ve IVECO Capital (Finansal hizmetler) marka ve hizmetlerini içerecek.

Gerrit Marx, 2019 Ocak ayında Ticari ve Özel Araçlar Bölümü Başkanı olarak CNH Industrial’a katılmıştı. Marx, McKinsey & Company, Daimler AG, Skoda ve son olarak küresel sermaye şirketi Bain Capital gibi kurumlarda farklı coğrafyalarda ve başta otomotiv olmak üzere farklı endüstriyel alanlarda artan öneme sahip rollerde toplam 20 yıllık bir deneyime sahip.

CNH EIndustrial Yönetim Kurulu Başkanı Suzanne Heywood, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Yönetim Kurulu adına Gerrit’i yeni görevi için kutlamak istiyorum. Onun ticari araçlar konusundaki uzmanlığının ve Ticari ve Özel Araçlar bölümümüzde gösterdiği liderliğin bu yeni girişimi ileri taşımada ona yardımcı olacağından eminiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz