IVECO, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda çifte şampiyonluk kazandı

0
713

Die Bullen von IVECO Magirus Takımı, 2018 yılı FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda Jochen Hahn ile hem takım hem de sürücüler sampiyonluğunu elde etti.

İspanya Jarama’da koşulacak final yarışından bir hafta önce IVECO, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası 2018’de şampiyonluğu elde etti. IVECO Stralis kullanan Jochen Hahn, beşinci kez FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda şampiyon oldu. IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, “Yolda ve pistlerde şampiyon biziz!” dedi.

Fransa Le Mans’daki “De La Sarthe” pistindeki zaferin ardından 6 – 7 Ekim tarihlerinde İspanya Jarama’da koşulacak final yarışından önce tüm sezon boyunca 14 yarışı kazanma başarısını gösteren IVECO, 2018 yılı FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda şampiyonluğunu ilan etti.

IVECO, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası 2018’de Die Bullen von IVECO Magirus Takımı ile özellikle sürücüler sıralamasında ilk sırada yer alan Jochen Hahn‘ın performansıyla büyük başarı kazandı. Beşinci kez FIA Avrupa Kamyon Yarışı şampiyonu unvanını elde eden Jochen Hahn’ın yanı sıra Schwabentruck takımının takım önderi ve şampiyonadaki tek kadın sürücü olan Steffi Halm, IVECO Truck#44 ile altıncı sırada yer aldı.

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Pilotlarımız dört yarışın üçünde zafer kazandı ve bu hafta Le Mans pistindeki yarışta altı kez podyuma çıktı. IVECO, Die Bullen von IVECO Magirus Takımı ile sonunda en önemli hedefine ulaştı. Yolda ve pistlerde şampiyon biziz! Son birkaç ayda Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda Die Bullen von IVECO Magirus adı altında güçlerini birleştiren Schwabentruck ve Hahn takımlarıyla büyük sevinç yaşadık. Çok rekabetçi ve güvenilir bir kamyonumuz olduğu biliyoruz. Müşterilerimizin en yüksek seviyede rekabet etmelerini sağlayan kamyonumuz yarış pistinde de bu rekabetçiliğini gösterdi. Bir kez daha takım çalışması ödüllendirildi. Pilotlarla birlikte çalışan teknisyenler, mühendisler ve mekanikerler bu büyük sonucu elde ettiler.”

IVECO, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası 2018’de Die Bullen von IVECO Magirus Takımı’nın teknik sponsoru olarak yer aldı ve Hahn Racing ve Schwabentruck takımlarıyla ortaklık yaptı. Schwabentruck Takımı dokuz yıldır markayı temsil ederken, Hahn Racing Takımı iki yıldır Stralis ile yarışıyor.

IVECO, takımı 1180 beygir güç ve 5000 Nm’den fazla azami tork üreten IVECO Cursor 13 motorundan güüç alan iki Stralis 440 E 56 XP-R 5.3 ton yarış kamyonu ile destekliyor. Özel olarak tasarlanan ve donatılan bu araçlar yarışlarda yasal olarak izin verilen azami hız olan 160 km’s’ye kolayca ulaşabiliyorlar.

Bu yıl takımın sponsorları arasında İtalyan yükleme vinci üreticisi Fassi Gru da yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here