CNH Industrial’ın Brezilya Curitiba’daki fabrikasına Dünya Sınıfı Üretim Gümüş Seviye Ödülü

0
1494

CNH Industrial N.V., Brezilya Curitiba’daki fabrikasının Dünya Sınıfı Üretim (World Class Manufacturing – WCM) programında Gümüş Seviye ile sertifikalandırıldığını açıkladı. Latin Amerika bölgesindeki en kapsamlı fabrikalardan biri olan Curitiba’da şirketin küresel tarım markaları olan Case IH ve New Holland Agriculture için traktörleri, biçerdöverleri ve hasat makinalarını içeren tarım donanımları üretiliyor.

1975 yılında açılan Curitiba fabrikasında 2 bin 100 kişi çalışıyor. Fabrika, Sete Lagoas motor fabrikası ve Belo Horizonte iş makinaları fabrikasıyla birlikte CNH Industrial’ın Brezilya’da Gümüş Seviye’ye ulaşan üçüncü fabrikası oldu. İki milyonlum nüfusuyla Brezilya’nın güney bölgesindeki en büyük kent olan Curitiba, tarım sektöründe ülkenin en etkin eyaletlerinden birinin başkenti.

Dünya Sınıfı Üretim (World Class Manufacturing – WCM), üretim fabrikalarının ve süreçlerinin bütünleşik yönetimi için küresel üretimin en yüksek ölçütlerinden biri. WCM üretim sistemi; sıfır kalite hatası, sıfır arıza ve sıfır kazayı hedefleyerek tüm atık ve kayıpları ortadan kaldırmayı amaçlayan tasarımıyla sürekli gelişmeyi temel alıyor. Bu gelişmeyi sertifikalandırmak için periyodik üçüncü parti denetlemeler sistemi, her bir fabrikayı Bronz, Gümüş ve Altın seviye temelinde değerlendiriyor.

Bir organizasyonun tüm unsurlarını yöneten bu bütünleşik model, pazardaki rekabetçiliğini en üst seviyeye çıkarırken bir şirketin teknik ve organizasyonel parçalarının verimliliğini artırmaya odaklanıyor. WCM ilkelerinin CNH Industrial fabrikalarında yaygın bir şekilde kullanılması tüm şirkette ortak bir kültürün paylaşılmasına olanak veriyor. Bu ortak kültür, verimli süreçleri ve CNH Industrial’ın etkinlikte bulunduğu tüm ülkelerde ve fabrikalarda kabul edilen evrensel bir dili temel alıyor.

WCM’ye ek olarak Curitiba fabrikası; ISO 9.001 (Kalite Yönetimi), ISO 14.001 (Çevre Yönetimi), OHSAS 18.001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi) ve ISO 50.001 (Enerji Verimlilik) sertifikalarına da sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz