Arkas Lojistik, filosunu Renault Trucks ile yeniledi

1
2922

Arkas Lojistik, 2.5 milyon Euro tutarındaki 30 adetlik Renault Trucks T460 yatırımı ilk Euro 6 çekicileri filosuna kattı.

14 Temmuz 2017 tarihinde Arkas Lojistik’in Tuzla Orhanlı tesislerinde yapılan teslimat törenine Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, Arkas Holding Lojistik Hizmetleri Grup Başkan Yardımcısı Mustafa Çiper, Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve Volvo Finansal Hizmetler Satış Müdürü Taygun Gündoğdu katıldı.

“Yeni çekicilerimiz ile filomuzdaki özmal araç sayısı 500’e yaklaştı

Arkas Lojistik olarak 2016 yılında küresel ekonomide yaşanan belirsizlikler ve yavaşlamaya karşın Dolar temelinde yüzde 15 oranında büyüdüklerini kaydeden Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, bu büyümede hizmet çeşitliliklerinin artmasının da rolü olduğunu belirterek, farklı sektörlere yönelik uzmanlıklar geliştirmeyi önemsediklerini dile getirdi. Diane Arcas, “2017 senesini de Dolar temelinde yüzde 20 civarında büyüme ile kapatmayı planlıyoruz. Devam eden mevcut işlerimize ek olarak yeni varlık gösterdiğimiz hizmet alanlarının da büyümemize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Hedefimiz yurtiçinde konteyner taşımacılığı, komple kamyon taşıması (FTL), dağıtım lojistiği, proje taşımacılığı, uluslararası deniz taşımacılığı ve demiryolu gibi faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda büyümeye devam etmek. 30 adet ADR’li Renault Trucks T460 çekici ile filomuzu güçlendirmemiz bunun bir göstergesi. Filomuz, bu yatırımla 500’e yakın araca ulaştı. Yeni hizmet kollarına 81 ilde yurtiçi dağıtım, proje ve ağır yük taşımacılığı ile sıvı ve enerji taşımalarını ekledik.” dedi.

14 Temmuz 2017 tarihinde Arkas Lojistik’in Tuzla Orhanlı tesislerinde yapılan teslimat törenine Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, Arkas Holding Lojistik Hizmetleri Grup Başkan Yardımcısı Mustafa Çiper, Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve Volvo Finansal Hizmetler Satış Müdürü Taygun Gündoğdu katıldı.

Yılda ortalama 25 milyon km yol kat ediyoruz, Renault Trucks ile hedeflenenin yüzde 10 üstünde yakıt tasarrufu sağlıyoruz

Her yıl düzenli olarak yüksek teknolojiye sahip çevreci araçlar ile filolarını gençleştirmeye ve yenilemeye devam ettiklerine dikkat çeken Diane Arcas, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu kadar büyük bir filoya sahip olunca seçtiğiniz aracın özellikleri ve işbirliği yaptığınız marka daha çok önem kazanıyor. Renault Trucks çekicilerin yakıt tasarrufu, güvenliği, dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı yaptığımız işin kalitesine her açıdan katkı sağlıyor. Bu anlamda Renault Trucks ile 1996 yılından bu yana güvenle çalışıyoruz ve filomuzu Renault çekicilerle güçlendirmekten çok memnunuz. Filomuzun yaklaşık yüzde 89’u Renault Trucks çekicilerden oluşuyor. Tüm araçlarımız yıllık ortalama 25 milyon kilometre yol kat ediyor ve 8 milyon 750 bin litre yakıt tüketiyor. Bu kadar yüksek bir tüketimde araçların sunduğu yakıt tasarrufu, hem maliyet hem de sürdürülebilir çevre konusunda büyük bir geridönüşüm sağlıyor. Arkas Lojistik olarak sürdürülebilir çevre konusunu çok önemsiyoruz. Yeşil Lojistik konusunda en önemli etken, yakıt tüketimi oluyor. Deneyimlediğimiz yakıt tasarrufu farkı, Renault Trucks seçimimizde en önemli etkenlerden biri diyebiliriz. Araçların yakıt tüketiminin verilen hedefin yüzde 10 altında gerçekleşmesi bizi çok etkiledi. Ayrıca araçların Euro 6 ölçütlerine uygun motora sahip olması çevreye daha az zarar veriyor.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas’a günün anısı nedeniyle bir plaket sundu.

Arkas Lojistik’in ilk Euro 6 çekicileri de Renault Trucks

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Arkas Lojistik’e ilk Euro 6 araçlarını teslim ediyoruz. 30 adetlik yeni alımlarında yine ADR’li Renault Trucks T serisi çekicilerimizi tercih ettiler. Renault Trucks T serisi, hepinizin bildiği gibi yakıt tasarrufunda önder. Geçen sene Arkas Lojistik’e ilk ADR’li araçları olan 30 adet Renault Trucks çekiciyi teslim etmiştik. Dolayısıyla bu yeni alımlarıyla ADR’li araç sayılarını da 60 adede yükseltmiş oldular. Bu seçimlerinden dolayı Arkas Lojistik’i ayrıca tebrik ediyor, mevzuatın tam olarak uygulamaya alınması ile ADR’li araçlarının avantajlarını daha da fazla görebileceklerine inanıyoruz.”

Arkas Lojistik’in hizmet kalitesi ve küresel standartlardaki çalışma ilkeleriyle lojistik sektörünün örnek şirketlerinden biri olduğunun altını çizen Sebastien Delepine, “Renault Trucks, yıllardır sürdürdüğü düşük yakıt tüketimi önderliğine ilaveten yeni ürün yelpazesiyle Toplam Sahip Olma Maliyeti’nde (TCO) de pazarın en iyisi olmaya devam ediyor. Arkas gibi profesyonel yönetilen şirketlerin bu yöndeki yatırım tercihleri de bunun en iyi kanıtı. Arkas Lojistik’in Renault Trucks çekicilerin egemen olduğu bir araç filosu bulunuyor. Böylece Arkas Lojistik, neredeyse tek markalı araç filosu ile satış sonrası hizmetlerde de maliyet avantajı ve zaman tasarrufu sağlayabiliyor. Öte yandan anlaşmamız itibariyle araçlarımızın kredilendirme hizmeti VFS Finansman tarafından gerçekleştirildiği için Arkas Lojistik, grup şirketlerimizin toplam hizmet avantajından da yararlanabiliyor.” dedi.

Arkas Lojistik’e teslim edilen 30 adet Renault Trucks T 460 ADR 4×2 çekici, 460 beygir güç ve 2200 Nm azami tork üreten Euro 6 ölçütündeki DTI 11 motorlarıyla donatılıyor. 1100 mm’lik orta şasi yüksekliğine sahip çekicilerde motorun gücü tekerlere 12 ileri oranlı otomatikleştirilmiş Optidriver vites kutusu ile iletiliyor.

Arkas Lojistik, Renault Trucks ve Volvo Finansal Hizmetler yöneticileri teslimat töreni sonrasında araçların önünde bir araya geldiler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz