Tataristan Cumhurbaşkanı Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı ziyaret etti

0
653
Tataristan-Cumhurbaskani-Hosdere-Otobus-Fabrikasi-Ziyareti_1
Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, 15 Mayıs 2019 tarihinde Mercedes-Benz Türk’ün Hadımköy’de yer alan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı ziyaret etti.

Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, 15 Mayıs 2019 tarihinde Mercedes-Benz Türk’ün Hadımköy’de yer alan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrikaya özel helikopteri ile iniş yapan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’u ve beraberindeki Tataristan Cumhurbaşkanı Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı Radik Gimatdinov, Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı İldar Mingaleev, Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin, Kamaz Genel Müdürü (yolcu taşıtlarından sorumlu) Nikolay Pronin, Kamaz Elektrikli Yolcu Taşıtları Geliştirme Bölümü Yöneticisi Aleksey Sergeev, Yadran Oil Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İrek Saliho, Tissan Yöneticisi Eduard İslamov’u; Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Genel Sekreteri ve Hukuk, Uygunluk Yönetim Direktörü Gamze Pilevne Gökçen, Otobüs Üretim Müdürü Ahmet Bodur, Üretim Mühendisliği Direktörü Nusret Kanat, Otobüs Tedarik Zinciri Yönetim Direktörü Hilmi Dilmen ve Kalite Direktörü Murat Bengü karşıladı.

Tataristan-Cumhurbaskani-Hosdere-Otobus-Fabrikasi-Ziyareti_3
Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, fabrika ziyareti esnasında parça ve karoser üretimi ile montaj holünü gezdi.

Fabrika ziyareti esnasında parça ve karoser üretimi ile montaj holünü gezen Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, dünyanın en modern ve entegre otobüs fabrikalarından biri olan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nın methini çok duydukları için fabrikayı özellikle gezmek istediğini dile getirdi.

Tataristan-Cumhurbaskani-Hosdere-Otobus-Fabrikasi-Ziyareti_2
Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’a fabrika ziyareti nedeniyle bir hediye takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here