Tüm dünyadan otobüs üreticileri IAA 2018’de ürünlerini sergiledi

0
1305
Belçikalı üretici Van Hool, IAA Fuarı'ndaki standında PACCAR MX motorlarıyla donatılan TX16 ASTRONEF ve EX16M seyahat otobüslerini sergiledi.

Belçikalı otobüs üreticisi Van Hool, Türk otobüs üreticisi Güleryüz, Çinli otobüs üreticileri BYD ve CRRC, Rus otobüs üreticisi VOLGABUS ve Çek otobüs üreticisi SOR, IAA 2018 Fuarı’nda dizel ve seçenek tahrikli en yeni kentiçi ve seyahat otobüslerini sergiledi.

Güleryüz, IAA Fuarı’nda Ecoline Euro 6 alçak tabanlı kentiçi otobüsünü ve çift katlı üstü açık turistik gezi otobüsünü tanıttı.
Tek bir şarjla tüm gün boyunca çalışabilen otobüsler tedarik ederek Avrupa’nın en büyük ve en önemli tam elektrikli kentiçi otobüsü tedarikçisi haline gelen Çinli üretici BYD, IAA Fuarı’nda yüksek güç yoğunluklu BYD demir-fosfat akülerle donatılan 12 metrelik ve 18 metrelik körüklü elektrikli kentiçi otobüslerini sergiledi. 12 metrelik BYD eBUS, BYD’nin Macarstan’daki, pantograf dolum özelliine sahip 18 metrelik körüklü BYD eBUS ise BYD’nin Fransa’daki fabrikasında üretiliyor.
Çinli üretici CRRC, IAA Fuarı’nda süper güçlü elektrik motoruyla donatılan yüzde 100 elektrikli alçak tabanlı kentiçi otobüsünün yanı sıra sürdürülebilir taşımacılık çözümleri için geliştirdiği elektrikli tahrik sistemlerini ve elektrikli araçlar için şarj çözümlerini tanıttı.
Rus üretici VOLGABUS, IAA Fuarı’nda yüzde 100 elektrikli 12 metrelik tam alçak tabanlı CR12E kentiçi otobüsünü sergiledi. Otobüsün beş saatte doldurulan 300 kWh sığalı akülere 300 km’ye kadar menzil sağlıyor. 85 yolcu sığalı otobüsün elektrik motoru 240 kW (326 beygir) güç üretiyor.
Çek üretici SOR, IAA Fuarı’nda 12 metrelik tam alçak tabanlı kentiçi otobüsü NS12‘yi ve yüzde yüz elektrikli 12 metrelik kentiçi otobüsü ENS12‘yi sergiledi. SOR ENS12, 160 kW güç üreten asenkronize elektrik motoru ve 150 – 200 km menzil sağlayan 225 kWh sığalı aküler ile donatılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here