Prometeon Türkiye, Afrika ve Ortadoğu (AFME) bayilerini ağırladı

3
263
prometeon-AFME
Prometeon Türkiye, Afrika ve Ortadoğu (AFME) bölgesinde ticari faaliyetlerini yürüten bayi ve satış ekiplerini Türkiye’de ağırladı.

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye, Afrika ve Ortadoğu (AFME) bölgesinde ticari faaliyetlerini yürüten bayi ve satış ekiplerini Türkiye’de ağırladı. Toplam 15 ülkeden Türkiye’ye gelen ana bayileri 2019 hedeflerini ve stratejileri aktarılırken, Prometeon’un yenilikçi filo yaklaşımları ve iş modelleri de anlatıldı.

Prometeon’un dünyadaki 4 ana bölgesinden birinin merkezi olarak, 75 ülkenin yönetim üssü rolünü üstlenen Prometeon Türkiye; Afrika ve Ortadoğu (AFME) bölgesinde ticari faaliyetlerini üstlenen ana bayilerini İzmit’te ağırladı. Toplantıya Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, Sudan, Kamerun, Mauritius, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Ürdün, Fas, Cezayir, Fildişi Sahili, Uganda, Güney Afrika ve Etiyopya’daki bayi ve distribütörler katıldı.

Time to grow – Büyüme zamanı” mottosuyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’den yönetilen bölgelerdeki bayi ve distribütörlere Prometeon Lastik Grubu’nun küresel stratejileri, lastik pazarının gelişimi, Türkiye’de yapılan 115 milyon Dolar’lık yatırımın ayrıntıları ve yeni hedefler hakkında bilgi aktarıldı. Yapılan sunumlarda Prometeon’un yenilikçi ürün ve iş modelleri, ProTruck kapsamında sunduğu filo çözümleri, pazarlama programlarına da değinildi. Toplantılar fabrika gezisi ile son buldu. 

Simon Michael: “Prometeon’un parlak geleceği tüm iş ortaklarımıza önemli fırsatlar vadediyor

Prometeon Ortadoğu ve Afrika Ticaret Direktörü Simon Michael, etkinlik kapsamında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Ortadoğu ve Afrika’daki bayi ve distribütörlerimizle İzmit’te Prometeon Türkiye fabrikasında düzenlediğimiz toplantıda bir araya gelerek önümüzdeki dönem planlarımızı ve yeni hedeflerimizi paylaştık. Afrika ve Ortadoğu’daki lastik pazarınının 2022’ye kadar yaklaşık yüzde 10 büyümesini öngörüyor ve Prometeon olarak pazarın çok daha üzerinde büyümeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda yatırımlarımız ve ürün yelpazemizi genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Bölgemizdeki stratejik iş ortaklarımıza bu hedeflerimizi aktarma fırsatı bulduğumuz için memnuniyet duyuyoruz. Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi Prometeon’un parlak geleceği tüm iş ortaklarımız için önemli fırsatlar vadetmeye devam ediyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here