Iveco araçları “en sürdürülebilir” seçildi

0
1425
Iveco Daily Electric, van kategorisinde “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” unvanını kazandı.

Iveco, “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” yarışmasında iki onurlandırıcı ödül aldı. Eurocargo CNG “Dağıtım” kategorisini, Daily Electric ise “Van” kategorisini kazandı.

Bir CNH Endüstriyel markası olan Iveco, İtalyan dergisi Vado e Torno ve Lifegate’in ortaklaşa hayata geçirdiği “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” ödüllerinde iki kategoride zafere ulaştı. Sektörde sürdürülebilirliğe olan ilginin artması ödül serisinin düzenlenmesine katkı sağladı. 2016’da tanıtılan en çevreci taşımacılık araçları “dağıtım”, “çekici” ve “van” kategorisinde değerlendirildi. Iveco tüm kategorilere aday gösterilen tek marka oldu. Stralis NP (Natural Power) çekici kategorisinde, Eurocargo CNG dağıtım kategorisinde ve Daily Electric ise van kategorisinde ödüle aday gösterildi.

Sıkıştırılmış doğal gazla çalışan Iveco Eurocargo CNG, dağıtım kategorisinde “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” seçildi. Tector 6 motoruyla düşük yayım, yüksek verimlilik ve düşük bakım maliyeti avantajları sunan araç, Euro 6 standartlarında olması sayesinde şehir merkezlerindeki yayım ve ses sınırı olan alanlara girebiliyor.

Jüriye göre doğal gazlı Iveco Tector 6 motoru, çevrecilik konusunda önder. Çünkü pratik olarak parçacık atığı yok, karbondioksit yayımı düşürülmüş (Biyometan kullanıldığı takdirde ek yüzde 80’lik azalma) ve motor sesi 60 desibelin altında.

Iveco Daily Electric ise van kategorisinde “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” unvanını kazandı. Bu seçimde yüksek verimlilikteki elektrik sistemi, düşük araç ağırlığı, düşük enerji tüketimi, yüzde 100 geri dönüştürülebilir ve yüzde 20 daha yüksek sığalı esnek şarj moduna sahip pil ve 100 kg daha fazla yükleme sığası etkili oldu.

Iveco, “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” yarışmasında iki onurlandırıcı ödül aldı. Eurocargo CNG “Dağıtım” kategorisini, Daily Electric ise “Van” kategorisini kazandı.

Jüri yaptığı açıklamada Daily Electric’in yüzde 25 artan verimliliği, 200 kilometrelik menzili, tamamen geri dönüştürülebilir pilleri ile sıfır yayım ve sıfır ses ile şehir merkezlerinde dağıtım için ideal bir seçenek olduğunun altını çizdi.

Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte, yaptığı açıklamada Iveco’nun “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” ödüllerinde üç ödülden ikisini almasının gurur verici olduğunu belirterek, ödüllerin, sürdürülebilirlik ve verimlilik konusunda şirketin başarısını kanıtladığını ifade etti.

Iveco Eurocargo CNG, dağıtım kategorisinde “Yılın Sürdürülebilir Kamyonu” seçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz