Iveco, Lannutti Group ile 610 yeni Stralis için anlaşma imzaladı

1
2279
Iveco-Stralis-XP
Iveco Stralis XP
Renault Trucks


Iveco, Avrupa’da bütünleşik lojistik hizmet veren Lannutti Group ile 610 adet yeni Stralis tedariği için bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma, Lannutti Group’un hizmet verdiği birçok sektördeki farklı taşımacılık ihtiyaçlarına yanıt vermek için dört farklı ağır vasıta tipini kapsıyor. Tedarik edilecek modeller Stralis XP ve Stralis NP serilerinden oluşuyor.

Mühendisliği CNH Industiral’ın aktarma organları markası FPT Industrial tarafından yapılan ve güçleri 460 ile 480 beygir arasında değişen Iveco Cursor 11 motorlarla donatılan yeni Stralis XP modelleri, Lannutti Group tarafından düşük yakıt sarfiyatları ve yüsek taşıma sığaları nedeniyle tercih edildi. FPT Industrial tarafından mühendisliği yapılan Iveco Cursor 9 motoruyla donatılan yeni Stralis NP modelleri çift LNG (Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) deposu ile bin 500 km’ye kadar menzil sunuyor.

Iveco, Avrupa’da bütünleşik lojistik hizmet veren Lannutti Group ile 610 adet yeni Stralis tedariği için bir anlaşma imzaladı.

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte, şunları söyledi: “Lannutti Group ile yeni ürün geliştirme sırasındaki ortaklığımızdan oldukça memnunum. 610 adet yeni Stralis XP ve NP sürümünü kapsayan anlaşma araç sayısı bakımından Avrupa’daki en önemli anlaşmalardan biri. Her iki aracımız da sürdürülebilir taşımacılık için kazanan çözümler. Bir elimizde düşük yakıt sarfiyatı konusundaki en yüksek performanslı aracımız, diğer elimizdeyse uzun yol taşımacılık görevleri için üretilen ilk doğal gazlı araç var.

50 yıldan uzun bir süre once kurulan Lannutti Group bugün Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya, Lüksemburg, Romanya ve İspanya olmak üzere yedi Avrupa ülkesinde etkinlikte bulunuyor. Bu anlaşma ile Lannutti, en yenilikçi yeşil teknolojileri arayan Avrupalı lojistik oyuncu olma konusundaki iddiasını ortaya koyuyor. Iveco, en ideal sürdürülebilir taşımacılık ortağı olarak bu konuda Lannutti Group’a verimli ve güçlü bir destek veriyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz