HUAWEI, InnoTrans 2018’de bulut tabanlı demiryolları çözümlerini tanıttı

0
870
Renault Trucks

HUAWEI, InnoTrans 2018’de Urban Rail Cloud ve Demiryolu IoT Çözümü de dahil olmak üzere yeni BT çözümlerini sektörle buluşturdu. OTN destekli yüksek hızlı taşıyıcı alanında dünyanın ilk ticari çözümlerini sunan HUAWEI, demiryolu operatörleri ve yolcular için bağlantılı, güvenli ve verimli bir deneyim sunmak üzere tasarladığı çözümlerle ilgi gördü.

HUAWEI, 18-21 Eylül tarihleri arasında “Bulut Tabanlı Demiryolları, Hareketliliğin Geleceği” temasıyla gerçekleşen etkinlikte, tamamen bağlantılı dijital demiryolları oluşturmak amacıyla ürettiği bulut tabanlı hizmetlerin, mobil genişband ürünlerinin ve en son teknolojilerin uygulama alanlarını paylaşırken, endüstri ortaklarıyla gerçekleştirdiği işbirlikleri konusunda da bilgilendirmede bulundu.

Birçok demiryolu şirketinde konuşlandırılan geleneksel silo haline getirilmiş BT mimarileri, kaynak paylaşımını zorlaştırıyor ve artık günümüz demiryollarının ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor. Geleceğe yönelik akıllı raylar ve akıllı demiryolları inşa etmek, operasyonel demiryolu verimliliğinin artmasına ve yolcu deneyiminin geliştirilmesine olanak sağlıyor. Diğer yandan böyle bir sistemi hayata geçirmek için, bir demiryolu bulutu platformu ile gelişmiş BT çözümlerinin de gerekliliği söz konusu.

Küresel demiryolu endüstrisinde öne çıkan bir etkinlik olarak InnoTrans, 55 ülkeden 2 bin 761 katılımcı ile uluslararası demiryolları ve demiryolu taşımacılığı ile ilgili sektörlerden yaklaşık 90 bin katılımcıyı bir araya getiriyor. HUAWEI, bu platformda çözümlerini sergilerken, endüstrinin üst düzey temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantılar ve CXO yuvarlak masa toplantılarını da yine bu etkinlik kapsamında organize ediyor. HUAWEI, bu etkinlik kapsamında endüstrinin en iyi uygulamalarını ve eğilimlerini keşfetmek için, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC), Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu (IIC) ve Deutsche Bahn ve Thales Group da dahil olmak üzere 200’den fazla endüstriyel kuruluş, demiryolu operatörü, sistem entegratörü ve endüstri ortaklarının temsilcilerinin bir araya gelmesinde de kapsayıcı bir rol üstleniyor.

HUAWEI, dijital demiryolları ve kentsel raylar için en son BT çözümlerini paylaştı

HUAWEI Enterprise İş Grubu Demiryolu Endüstrisi Başkan Yardımcısı Steven Xiong, yaptığı değerlendirmede “Demiryolu operatörlerinin yolcu deneyimini geliştirmelerine, güvenliği ve operasyonel verimliliği artırmalarına yardımcı olan gelişmiş çözümler sunmaya odaklanıyoruz. HUAWEI’nin bu kapsamdaki yenilikçi çözümleri demiryolu işletmecilerinin dijital dönüşüme adım atmasına ve sektörün gelişimine yardımcı olacak. İleriye bakıldığında HUAWEI, demiryolu taşımacılığı için dijital bir ekosistem geliştirmeyi ve demiryolu işletmecilerinin ihtiyaçlarına göre daha gelişmiş çözümler sunmak için çalışmaya devam edecek.” dedi.

İnovasyon odaklı ve rekabetçi çözümler

Demiryolu Bulutu ve Demiryolu IoT Çözümü

HUAWEI Urban Rail Cloud, akıllı kentsel raylar için tek hatlıdan çoklu hat işlemlerine geçişi hızlandırmak amacıyla akıllı bir bulut platformu sunuyor. Çözüm, kaynak paylaşımı, isteğe bağlı kaynak tahsisi ve yeni hizmetler için esnek genişletme sağlamak amacıyla silo haline getirilmiş servis sistemleri bu çözümle yerini dijital sistemlere bırakacak.

Dünyanın ilk ticari OTN (Optik Ulaşım Ağı) metro ağı
Şangay Shentong Metro Group, Şangay Metrosu için 2018 yılında tamamlanmış ve ticari kullanıma sunulan bir üst katman iletişim ağı kurmak için HUAWEI’nin OTN çözümünü benimsedi. Böylelikle, OTN teknolojisi küresel kentsel demiryolu endüstrisinde ilk kez bulutlaştırmayla tanıştı. Ek olarak yüksek bant genişliği ve düşük gecikmeye sahip bir ağ temeli de böylece ticarileştirilmiş oldu.

Yeni nesil IP demiryolu çözümü
Yeni nesil IP Demiryolu Çözümü, ultra genişband, yüksek güvenlik, basit O&M ve yenilikçi teknolojiler sunuyor. Endüstri lideri HUAWEI NE serisi yönlendiricileri 100G/400G evrimi ve video hizmetleri gibi geniş bant hizmetlerini desteklerken, demiryolu taşımacılığının IP çağına geçişine de katkıda bulunuyor.

HUAWEI’nin dijital demiryolu çözümleri, 220 bin km demiryolu ve otoyol, 60’dan fazla kentsel pist ve 50’den fazla demiryolu operatörüne hizmet veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz