Thermo King, SLXi hibrit soğutucu ünitesini tanıttı

0
631

Türkiye’de Doğuş Otomotiv güvencesiyle sunulan soğutma sistemleri markası Thermo King, ileri teknolojiye sahip ürünlerle kullanıcılara yakıt tasarrufu ve çevreci seçenekler sunmaya devam ediyor. Thermo King, sektörün ilk gerçek hibrit treyler soğutma ünitesi olan SLXi Hybrid’i “Geleceğe Hazır” sloganıyla tanıttı.

Dizel ve elektrik motor gücünün tüm faydalarını bir arada kullanan SLXi Hybrid, müşterilerin mevcut gereksinimleri ve gelecekteki ihtiyaçlarına göre kullanılabiliyor. 2025 Avrupa dizel uyum yasasına uygun bir ünite olmasının yanı sıra hem yakıt tüketimini en az seviyeye indirerek toplam giderleri azaltıyor hem de düşük karbondioksit salınımıyla daha çevreci operasyonların gerçekleştirilmesini sağlıyor. Hibrit modda kullanılan her araçta yılda 5 bin litreye kadar yakıt tasarrufu sağlayan SLXi Hybrid, çalışma ses düzeyini 60 desibele kadar düşererek daha sessiz çalışmaya olanak sunmasının yanı sıra 13 bin 500 kg daha az karbondioksit salınımı ile çevreye özen gösteriyor.

SLXi Hybrid, gelişmiş uydu takip sistemleri sayesinde otomatik olarak ünite sıcaklığı ve aracın bulunduğu konumu inceliyor. Bunun sayesinde dizel motor kullanımının yasak olduğu bir alanda iken elektrikli moda geçerek çalışmaya devam ediyor.

Dizelin yasaklandığı 2025 sonrası için de uyumlu

Günümüzde de kolaylıkla kullanılabilen Thermo King hibrit soğutucu ünite, 2025’ten sonra şehir içinde dizel motor kullanımı yasağına da uyum sağlıyor. Böylece dizel araçların giremediği veya gürültü sınırlamasının olduğu her bölgeye, SLXi Hybrid ünite ile rahatlıkla dağıtım yapılabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here