FPT Industrial, IVECO’nun 2024 Model Yılı yelpazesini güçlendiriyor 

0
688
FPT Industrial XC13
İlk FPT Industrial çok-yakıtlı tek tabanlı motor olan yeni XC13; performansı, yayım hedeflerini, güvenilirliği ve günlük ihtiyaçları başarıyla birleştiriyor. Barselona'da sunulan dizel sürüm, 580 bg'ye ve 2.800 Nm'ye kadar sınıfının en iyi güç ve torkunu ve 2.300 devir/dk'de 530 kW'ye kadar sınıfının en iyi frenleme gücünü sunuyor.
Renault Trucks


Düşük çevresel etkiye sahip güç aktarma organlarının tasarımı, üretimi ve satışına adanmış Iveco Group markası FPT Industrial‘ın gelişmiş ve sürdürülebilir tahrik sistemleri yelpazesi, 15 Kasım’da Barselona’da düzenlenen IVECO etkinliği sırasında yeni IVECO Model Yılı 2024 yelpazesinde rol aldı.

FPT Industrial‘ın ticari taşımacılık endüstrisindeki değişime önderlik eden IVECO‘yu desteklemede oynadığı temel rolü vurgulamak amacıyla, etkinlikte sergilenen yeni araç modellerinin her birinin yanında, bir marka ürün uzmanı tarafından tanıtılan FPT Industrial güç aktarma organları bulunuyordu.

Yeni IVECO hafif, orta ve ağır hizmet araç yelpazesinin bu varlığı, IVECO ve FPT Industrial‘ın birlikte müşterileri ve iş ortaklarını sektördeki değişimin nabzını hissetmeye ve onu benimsemeye teşvik etmesi nedeniyle “Değişimin kendisi ol” etkinlik kavramıyla mükemmel bir uyum içinde tasarlandı.

Sergilenen ürünler arasında Eurocargo CNG için N67 NG, IVECO S-Way, IVECO X-Way ve IVECO T-Way için XC13 dizel, Daily için F1C dizel, eDaily için eBS 37 EVO akü paketi ve eCD 140 merkezi tahrik ve S-eWay Fuel Cell için eAx840 elektrikli aks yer aldı.

FPT Industrial Pazarlama ve Ürün Yelpazesi Başkanı Daniele Pozzo, konuyla ilgili olarak “Süreçleri, çevresel ve sosyal etkiyi, hammadde ve enerji tedariğini de içerecek şekilde bir ürünün gerçekleştirilmesine yol açan eylemler bütünü olarak tasarlanan 360 derecelik sürdürülebilirlik vizyonumuz, Barselona’da uygun şekilde kutlandı. IVECO sayesinde yeşil motorlarımız ve sistemlerimiz araçtan çıktı ve dahil olduğumuz enerji dönüşümü sürecindeki hayati önemlerini sergileme fırsatı buldu.” dedi.

FPT Industrial eBS 37 EVO
Hafif ticari araçlara yönelik 37kWh eBS 37 EVO akü paketi, 140Wh/kg’a kadar yüksek enerji yoğunluğuna ve hızlı şarj/deşarj süresine sahip yüksek voltajlı bir akü.

XC13 – İlk FPT Industrial tek tabanlı çok-yakıtlı motor

Yeni XC13; performansı, yayım hedeflerini, güvenilirliği ve günlük ihtiyaçları başarıyla birleştiriyor. İlk FPT Industrial çok-yakıtlı tek tabanlı motor olması, araç yerleşimi üzerinde sınırlı etkisi olacak şekilde çok çeşitli pazar gereksinimleriyle uyumlu olduğu anlamına geliyor. Barselona’da sunulan dizel sürüm, 580 bg’ye ve 2.800 Nm’ye kadar sınıfının en iyi güç ve torkunu ve 2.300 devir/dk’de 530 kW’ye kadar sınıfının en iyi frenleme gücünü sunuyor. Yeni silindir kafası ve blok malzemeleri sayesinde önceki nesle göre yüzde 10 oranında ağırlık azaltımı elde edilmiş.

Yeni teknoloji, dizel sürümü için, tescilli FPT Industrial yazılımıyla yanma verimliliğini artıran ve motor bileşenlerinde sürtünmeyi azaltan, hem performans hem de sürdürülebilirlik avantajlarının elde edilmesini sağlayan, bölünmüş akışlı benzersiz bir turboşarj tasarımını içeriyor. XC13‘ün dizel ve metan sürümleri halihazırda mevcut ve gelecekte hidrojen teknolojisi için de hazır olacak. 2025 filo çapında CO2 yayım hedefine ulaşılmasına birincil katkıda bulunan XC13; rüzgar direnci, aktarma organları ve GPS öngörülü sürüş iyileştirmeleriyle birlikte CO2 yayımlarında yüzde 10’a kadar azalma sağlıyor ve yeni nesil yayım zorluklarına şimdiden hazır.

FPT Industrial eCD 140
eCD 140 merkezi tahrik, akü paketlerinin kurulumu için optimize edilmiş alanla birlikte elektrikli tahrik sistemlerini mevcut geleneksel araç mimarisine entegre etmeye yönelik kompakt ve eksiksiz bir çözüm sunuyor.

HTA’lar için eBS 37 EVO akü paketi + eCD 140 merkezi tahrik – Yüksek enerji, tam dinamizm 

Hafif ticari araçlara yönelik 37kWh eBS 37 EVO akü paketi, 140Wh/kg’a kadar yüksek enerji yoğunluğuna ve hızlı şarj/deşarj süresine sahip yüksek voltajlı bir akü. Çoklu paket seçeneği yüksek esneklik sağlıyor ve birden fazla uygulamaya uymayı mümkün kılıyor. Elektrikli araçlara azami çekiş gücü sağlamak için yüksek performans ve verimlilik, üst düzey güvenilirlik ve dayanıklılıkla bir araya geliyor. Bu bakım gerektirmeyen akü paketi, 2.500’den fazla şarj/deşarj döngüsü için tasarlandı ve görev profiline göre sekiz yıla kadar garantiyle sunuluyor. Sınıfının önderi yeni güvenlik özellikleri (ECE R100.3) resmi tamamlıyor.

eCD 140 merkezi tahrik, akü paketlerinin kurulumu için optimize edilmiş alanla birlikte elektrikli tahrik sistemlerini mevcut geleneksel araç mimarisine entegre etmeye yönelik kompakt ve eksiksiz bir çözüm sunuyor. Tüm FPT Industrial ürünlerinde olduğu gibi arkadan çekişli uygulamalar için eCD 140, 350.000 km’ye varan kullanım ömrüyle son derece dayanıklı, verimli ve güvenilir bir çözüm.

eBS 37 akü modeli aynı zamanda FPT Industrial ile ticari filolar ve özel kullanıcılar için ilk öngörüye dayalı mobil şarj hizmetini sunan Torino merkezli yenilikçi bir girişim olan Reefilla arasındaki yeni ortaklığın da merkezinde yer alıyor. Pilot projeyle elektrikli ticari araç ve minibüslerin akülerine ikinci bir hayat verilmesi amaçlanıyor. Artık elektrikli tahriğe güç sağlamaya uygun olmayan eBS 37 aküler, akü modüllerini ve dahili bileşenlerinin yüzde 50’sinden fazlasını kurtaracak olan Reefilla‘ya teslim edilecek. Bileşenler daha sonra müşterilerinin elektrikli araçlarının şarj edilmesinde kullanılmak üzere Reefilla‘nın Fillee mobil güç bankalarına kurulacak.

FPT ındustrial eAX 840-R
FPT Industrial karbon nötr ePowertrain Fabrikası’nda üretilen eAX 840-R, 44 tona kadar Azami Yüklü Katar Ağırlığı’na sahip araçlar için, uzun yağ değişim aralıkları ve 1.200.000 km’ye varan kullanım ömrü ile ağır hizmet kamyonu uygulamaları için yüksek performans ve verimlilik, güvenilirlik ve düşük toplam sahip olma maliyetini (TCO) garanti eden çift eMotorlu bir aks.

eAX 840 – Yüksek performans, yüksek verimlilik, ağır hizmet 

Ağır vasıtalara yönelik ilk entegre eAks olarak 2022 yılında ABD’de tanıtımı yapılan ve sıfırdan üretime geçişi sadece iki yıl içinde gerçekleştirilen eAX 840-R, şimdi Avrupa elektrikli ağır ticari araç pazarına sunuldu. Tamamen Torino’daki (İtalya) FPT Industrial karbon nötr ePowertrain Fabrikası‘nda üretilen eAX 840-R, 44 tona kadar Azami Yüklü Katar Ağırlığı’na sahip araçlar için, uzun yağ değişim aralıkları ve 1.200.000 km’ye varan kullanım ömrü ile ağır hizmet kamyonu uygulamaları için yüksek performans ve verimlilik, güvenilirlik ve düşük toplam sahip olma maliyetini (TCO) garanti eden çift eMotorlu bir aks. Yerleşiminden sonra kalan araç alanını azamiye çıkarmak için tüm mekanik ve elektrikli bileşenler yalın bir aks yapısına entegre edilmiş durumda. Bu elektrikli ürünler, tüm ePowertrain elemanlarını hem ticari yükü hem de akü paketlerini taşıyabilecek kompakt bir çözüme tamamen entegre edecek şekilde tasarlandı. Yeni eAkslar, görev uygulamasına göre yüksek performans ve güvenilirlik sunuyor.

FPT Industrial N67 NG
Orta hizmet kamyonlarına yönelik Avrupa pazarının en güçlü ve başarılı doğal gazlı motorları olan Euro VI Step E uyumlu N67 NG; CNG, LNG ve Biyometan ile uyumlu.

N67 NG – Doğal, sürdürülebilir ve kullanıma hazır seçenek  

Orta hizmet kamyonlarına yönelik Avrupa pazarının en güçlü ve başarılı doğal gazlı motorları olan Euro VI Step E uyumlu N67 NG; CNG, LNG ve Biyometan ile uyumlu. 280 BG ve 1000 Nm’ye kadar sınıfının en iyi performansına, düşük yakıt tüketimine ve FPT Industrial‘ın çok noktalı stokiyometrik yanma özelliği sayesinde dizel motorlara kıyasla daha düşük motor gürültüsüne sahip olan bu kanıtlanmış doğal gazlı motor, CO2 yayımlarında eşdeğer dizel motorlara kıyasla yüzde 10 (WHTC) düşüş ve biyometanla doldurulduğunda sıfır CO2 yayımı sunuyor. Şehiriçi ve orta menzilli görevler için optimize edilen motor, 450.000 km’ye kadar sınıfının en iyisi dayanıklılığı ve bölgesel görev için 70.000 km’ye kadar sınıfının en iyi servis aralıklarını sunarak taşımacılık şirketlerine ve belediyelere ekolojik ve ekonomik meselelerde dengeyi sağlamak için tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi garanti ediyor. Euro VI Step E uyumluluğu, CPF’li ve EGR’siz üç yollu katalizöre sahip basit bir son işlem sistemi sayesinde sağlanıyor. EGR’siz çözüm aynı zamanda yüksek güvenilirlik, düşük yakıt tüketimi ve daha hızlı kısa süreli tepki sağlarken, Ni-Resist dökme demir egzoz manifoldu ve su soğutmalı wastegate turboşarj sorunsuz, güvenilir çalışmayı garanti ediyor.

FPT Industrial F1C
F1C, hafif ticari araçlar için özel olarak tasarlandı ve tüm özellikleri güvenilirliği, dayanıklılığı ve servis kolaylığını artırmak üzere geliştirildi.

F1C – 40 yıldan fazla deneyimin sonucu

F1C, hafif ticari araçlar için özel olarak tasarlandı ve tüm özellikleri güvenilirliği, dayanıklılığı ve servis kolaylığını artırmak üzere geliştirildi. F1C motorlar, 210 BG’ye kadar güç ve 470 Nm’ye kadar tork ile kategorinin önderi. Geçici tork-zamanı sınıfının en kısası. Termodinamik performans, gelişmiş hava işleme sistemleri ile optimize edildi. Elektronik değişken geometrili turbo kompresör, motor sürtünmesinin azaltılması, değişken hacimli yağ pompası, soğutma sistemi optimizasyonu, düşük hız kalibrasyonu, en yeni nesil Common Rail teknolojisi, çoklu supap dağıtımı, bakım gerektirmeyen hidrolik supap ayarlayıcıları sayesinde olağanüstü yük tepkisi, çok yüksek verimlilik ve sınıfının en iyisi güç ve tork çıkışı elde edildi. 400.000 km dayanıklılık ve 50.000 km servis aralığı, mekanik mükemmelliğin, optimize edilmiş DPF rejenerasyonunun ve minimum yağ tüketiminin sonucu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz