GAZ Group, yeni modellerini COMTRANS 2019’da tanıttı

0
4959
GAZelle-NN
Yeni nesil hafif ticari taşıt GAZelle NN, 30’dan fazla sürüş yardım sistemine, yüksek konfora, düşürülmüş toplam sahiplik maliyetine ve yüksek seviyede çok yönlülüğe sahip.

GAZ Group, Moskova’da Crocus Expo’da 3 -7 Eylül tarihleri arasında düzenlenen COMTRANS 2019 fuarında tüm yeni hafif ticari taşıtlarını, orta hizmet kamyonlarını, otobüslerini ve aktarma organlarını tanıttı. Fuarda en dikkat çeken yeni ürün orijinal GAZelle’in 25’inci yıldönümünün kutlandığı yılda Gorky Otomobil Fabrikası’nın mühendisleri tarafından geliştirilen yeni hafif ticari taşıt GAZelle NN idi. Diğer yeni ürünler arasında Sadko, Next off-road kamyonu, iki tip doğal gazla çalışan GAZon Next 10 ve güncellenen Sobol 4×4 yer aldı. Şirketin otobüs yelpazesi, yeni alçak tabanlı minibüs, GAZ elektrikli otobüs, yeni Vector Next kentlerarası otobüs ve GAZelle Next 4.6 CNG minibüs tarafından temsil edildi. GAZ Group ayrıca YMZ-530 motor ailesini temel alan Euro 6 dizel ve Euro 5 doğal gaz motorlarını sergiledi.

GAZ-Group-Exposition
GAZ Group, Moskova’da Crocus Expo’da 3 -7 Eylül tarihleri arasında düzenlenen COMTRANS 2019 fuarında tüm yeni hafif ticari taşıtlarını, orta hizmet kamyonlarını, otobüslerini ve aktarma organlarını tanıttı.

GAZ Group Başkanı Vadim Sorokin, fuarla ilgili şu açıklamayı yaptı: ”COMTRANS fuarında ticari taşıt ve otobüslerimizin 10 yeni modelini tanıttık. Hepsi, bugün küresel ticari taşıt endüstrisinin gelişimini tanımlayan gelecekteki gereklilikleri karşılıyor. Bunlar, sadece sürücünün ellerindeki bir donanım olarak değil; aynı zamanda yolun durumunu analiz eden ve sürücü ile etkileşime giren bir ortak ve yardımcı olarak hizmet eden akıllı sürüş yardım sistemlerine sahip araçlar. Bunlar, hareket yeteneği düşük yolcular için ‘ulaşılabilir  ortam’ın tüm gerekliliklerini karşılayan alçak tabanlı otobüsler. Bunlar, sıfır yayımlı elektrikli araç çözümleri ve doğal gazla çalışan araçlar. Bunlar iş ve seyahat için modern off-road araçları. İnovasyonlar ve gelişmiş mühendislik çözümleri sunarken GAZ markasının ülkedeki en popüler marka olarak kalmasını sağlayan düşük sahiplik maliyeti, dayanıklılık ve azami işlevsellik gibi özelliklerini tasarımlarımız içinde koruyoruz.

GAZelle-NN-(1)
Fuarda en dikkat çeken yeni ürün, Gorky Otomobil Fabrikası’nın mühendisleri tarafından geliştirilen yeni hafif ticari taşıt GAZelle NN idi

Yeni nesil hafif ticari taşıt GAZelle NN, 30’dan fazla sürüş yardım sistemine, yüksek konfora, düşürülmüş toplam sahiplik maliyetine ve yüksek seviyede çok yönlülüğe sahip. Çok yönlülüğü sayesinde yeni platform, gelecek on yılda GAZ ailesindeki diğer geliştirmeler için temel oluşturacak. 5 kamera, 8 ultrasonik duyarga ve 3 radar; 360 derece görüş, kör nokta takibi, trafik işaretleri tanıma, hava şartları ve aydınlatma seviyesi sağlıyor. Elektronik beyin tarafından işlenen veriler uyarlanabilir hız sabitleme sistemini, yol işaretlerini temel alan akıllı hız ayarlamayı, şerit takip sistemini, otomatik acil frenlemeyi ve diğer sistemleri içeren ADAS sistemleri tarafından kullanılıyor.

New-minibus-GAZelle-NEXT
Yeni minibüs modeli alçak tabanı ve geniş sahanlık ile dikkat çekiyor. GAZelle Next platformunu temel alan minibüs, Ulaşılabilir Ortam programının tüm gerekliliklerini karşılıyor ve hareket yeteneği düşük yolculara kolay biniş ve iniş sağlıyor.

Tamamen yeni kabin içi tasarımı 20 ayara sahip konforlu sürücü koltuğunu, modern iklimlendirmeyi, 9 inçilk ekrana sahip multimedia sistemini, TFT ekranlı yeni gösterge tablosunu ve anahtarsız giriş ve çalıştırma yeteneklerini içeriyor. Birçok teknik iyileştirme gürültü ve titreşim seviyesini azaltıyor. Akıllı elektrik sistemi sayesinde olanaklı hale gelecek öngörülü diagnostik kaza oranını azaltırken 50’den fazla tasarımsal ve teknolojik değişim ana parçaların hizmet ömrünü uzatmayı ve yakıt tüketimini düşürmeyi hedefliyor.

Low-floor-minibus
Minibüs tasarımı alçaltılmış orta kısım ile güçlendirilmiş çerçeveyi, daha yüksek sığalı arka dingili ve tüm tekerlerde disklerden oluşan yüksek etkinlikte fren sistemini içeriyor. Minibüs 22 yolcu taşıyabiliyor.

Yeni minibüs modeli alçak tabanı ve geniş sahanlık ile dikkat çekiyor. GAZelle Next platformunu temel alan minibüs, Ulaşılabilir Ortam programının tüm gerekliliklerini karşılıyor ve hareket yeteneği düşük yolculara kolay biniş ve iniş sağlıyor. Minibüs tasarımı alçaltılmış orta kısım ile güçlendirilmiş çerçeveyi, daha yüksek sığalı arka dingili ve tüm tekerlerde disklerden oluşan yüksek etkinlikte fren sistemini içeriyor. Minibüs 22 yolcu taşıyabiliyor.

GAZ-off-road-vehicles
Sadko Next off-road kamyonu, ikonik GAZ arazi araçlarının yeni neslini temsil ediyor. Güncellenen Sobol 4×4 off-road aracı ise yenilenen ön tasarım, ortak girişimle geliştirilmiş ön dingil, yeni transfer kutusu, artırılmış tork ve elekronik kontrol ile dikkat çekiyor.

Sadko Next off-road kamyonu, ikonik GAZ arazi araçlarının yeni neslini temsil ediyor. Yüksek arazi yeteneğini yüksek konfor seviyesi, işlevsellik ve modern mühendislik çözümleri ile bir araya getiriyor. Daha ince yaprak yaylarla yeni ön süspansiyon ile birlikte bütünleşik direksiyon iyi yol tutuş, yumuşak sürüş ve denge sağlıyor. Tam havalı fren sistemi, fren pedalına basmak için çok az güç gerektirirken etkili bir şekilde aracı durduruyor. Yüksek dayanımlı çelikten güçlendirilmiş şasi, yeni aktarma organları, geliştirilmiş diskler, daha yüksek sığalı yeni lastikler, yeni aksonlara sahip dingiller, yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik sağlarken aracın yükleme sığasını artırıyor. Yeni Sadko, galvanizli çelikten üretilen geniş üç koltuklu Next kabini, 3 tona çıkarılan araç yükleme sığası, 1.2 metrelik sudan geçiş yüksekliği ve 2.56 tona kadar toplam yüklü ağırlığa sahip treyler çekme sığası gibi özelliklere sahip.

GAZon-NEXT-10t-LNG-CNG-(1)
GAZon Next 10 LNG/CNG, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ve CNG (sıkıştırılmış doğal gaz) ile çalışan kombine taşımacılık sistemi ile donatılıyor.

GAZon Next 10 LNG/CNG, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ve CNG (sıkıştırılmış doğal gaz)  ile çalışan kombine taşımacılık sistemi ile donatılıyor. Kıyaslanabilir bir yakıt tankı sığasıyla LNG, CNG’ye göre üç kat daha fazla menzil sunuyor. Bu nedenle LNG’li araçlar uzun süreli sürüşlerde daha maliyet etkin. Aracın tek bir gaz tankıyla menzili 900 km.

GAZelle Next 4.6 CNG minibüs, 22 (19 oturarak ve 3 ayakta) yolcu taşımak için tasarlandı. Otobüs geliştirilmiş EvoTech 3.0 gaz/benzin motorundan güç alıyor. Motor hacminin 3 litreye yükseltilmesi ve diğer mühendislik değişiklikleri motor gücünü ve torkunu artırırken, yüksek sıcaklıklarda motorun çalışma dengesini iyileştiriyor. Sıkıştırılmış doğal gaz kullanımı, benzin ve dizele göre yakıt masraflarını yüzde 40-50’ye kadar azaltıyor.

GAZon-NEXT-10t-LNG-CNG
Kıyaslanabilir bir yakıt tankı sığasıyla LNG, CNG’ye göre üç kat daha fazla menzil sunuyor. Bu nedenle LNG’li araçlar uzun süreli sürüşlerde daha maliyet etkin. Aracın tek bir gaz tankıyla menzili 900 km.

Güncellenen Sobol 4×4 off-road aracı, yenilenen ön tasarım, ortak girişimle geliştirilmiş ön dingil, yeni transfer kutusu, artırılmış tork ve  elekronik kontrol ile dikkat çekiyor. Yeni sürücü koltuğu, joystick vites kolu ve diğer mühendislik değişiklikleri aracın konfor seviyesini artırırken gürültü ve titreşim seviyelerini azaltıyor.

Vector Next 8.8 otobüs kentlerarası yollarda GAZ Group’un Next amiral gemisi serisini genişletiyor. Yeni sürüm uzun mesafeli toplu taşımacılık operasyonları için tasarlandı. Renkli çift katlı camlar ve bagaj bölümü yolcu konforunu artırıyor. Otobüsün iç kısmında ergonomik koltuklar, kişisel servis üniteleri ve ek el tutamakları bulunuyor. Otobüs, 30 koltuk ile 48 kişi taşımak için tasarlandı. Otobüste ergonomisi artırılmış sürücü koltuğuna, yolcu bölümü için ayrı bir iklimlendirme sistemine ve gelişmiş gürültü yalıtım sistemine yer veriliyor. Otobüsler 168 beygir güç veren Euro 5 YMZ-534 dizel motorlardan güç alıyor. Yeni Vector Next, elektronik güzergah göstergesi, kayan yazılar ve multimedia ekran ile donatılıyor. Bakım aralıkları 20 bin km’ye, garanti süresi 3 yıla yükseltilirken gövdenin uzun hizmet ömrünün yanı sıra sistemler ve birimler en uygun toplam sahiplik maliyeti sağlıyor.

GAZ-Group-Buses
Vector Next 8.8 otobüs kentlerarası yollarda GAZ Group’un Next amiral gemisi serisini genişletiyor. Ultrahızlı dolum ile GAZ elektrikli otobüs ise yeni sıfır yayımlı aracın güncellenmiş bir sürümü.

Ultrahızlı dolum ile GAZ elektrikli otobüs, yeni sıfır yayımlı aracın güncellenmiş bir sürümü. Bu otobüs, operasyon ve bakım anlamında paranın karşılığını en iyi şekilde sunmak için popüler LIAZ-5292 alçak tabanlı kentiçi otobüsü temel alınarak Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi işbirliği ile tasarlandı. GAZ elektrik, tekerlekli sandalye alanı ile 30’u oturarak 85 yolcu taşıyabiliyor. Otobüsün güç üretimi, atmosfere hiçbir zararlı yayım salmamasıyla tanımlanan uluslararası Sıfır Yayım çevre standardı ile uyum gösteriyor. Otobüs, yana yatma sistemi, video izleme sistemi ve yangın söndürme sistemi, USB şarj, iklimlendirme sistemi ve GLONASS cihazı ile donatılıyor. Sergilenen model, birçok diagnostik verisini gösteren LED ekrana sahip kumanda paneliyle geliştirilmiş bir sürücü bölümüne sahipti.

YMZ-motor-vehicle-engine
4.43 litre hacmindeki YMZ-53426 Euro 6 dizel motor

4.43 litre hacmindeki YMZ-53426 Euro 6 dizel motor, 170-210 beygir ve 664-780 Nm azami tork seviyeleriyle düşük bir yağ ve yakıt tüketimi sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here