FPT Industrial, ezber bozan aktarma organları teknolojileri geliştirmek için Dolphin N2’yi satın aldı

0
3267
fpt-arbon-rd
FPT Industrial, Ricardo plc‘den yenilikçi içten yanmalı motor teknolojilerinde uzmanlaşmış bir startup ve spin-out firması olan Dolphin N2’nin yüzde 100’ünü satın aldığını açıkladı.

CNH Industrial N.V.’nin küresel aktarma organları markası FPT Industrial; taşımacılık, enerji ve kıt kaynaklar sektörlerinde uzmanlaşan küresel ve stratejik, teknik ve çevresel danışmanlık firması Ricardo plc‘den yenilikçi içten yanmalı motor teknolojilerinde uzmanlaşmış bir startup ve spin-out firması olan Dolphin N2’nin yüzde 100’ünü satın aldığını açıkladı.

FPT Industrial, bu satın alma ile ilk başta uzun yol kamyonları ve diğer ağır hizmet uygulamalarında işletme maliyetlerini ve CO2 yayımlarını düşürürken yakıt verimliliğini önemli oranda artırarak bu uzmanlığını geliştirmeyi hedefliyor. Bu teknoloji, tam bir güç yelpazesi ile diğer endüstriyel segmentlere de genişletilebilecek ve sıvı yakıt ve gaz uygulamaları yelpazesine özel konfigürasyon ile tüm yakıtlara uygulanabilecek.

fptindustrial-arbon
FPT Industrial Arbon Ar-Ge Merkezi

CNH Industrial CEO’su Hubertus Mühlhäuser, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Aktarma organları endüstrisinin geleceği, azaltılmış çevresel etki ve artırılmış verimliliğe doğru artan bir güdüyle nitelenecek. FPT Industrial bu satın almayla pazara hazır seçenek tahrik çözümleri tedarik etmedeki önder konumunu bir kez daha teyit ediyor. Bu, ayrıca bizim bu ezber bozan teknolojiyi ticari yelpazemize bütünleştirmemizi hızlandırma olanağı sağlayacak.

Dolphin N2 CEO’su Simon Brewster ise şunları söyledi: “FPT Industrial, endüstriyel tahrik dünyasında bir devrim yapacağından emin olduğumuz gelişmiş çözümleri pazara sunarken, kanıtlanmış ve patentli teknolojimizi bir sonraki seviyeye geçirmek için ideal bir ortak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here