Dünya çapında yeni kamyonları piyasaya süren Volvo, ürün yelpazesini geleceğe hazırlıyor

0
554
Volvo Trucks
Elektrikle ve yenilenebilir yakıtlarla çalışan kamyonlar da dahil olmak üzere yeni enerji verimli modeller, CO2 yayımlarını azaltacak ve şirketi 2040 yılında net sıfır yayımlı ürün yelpazesine sahip olma hedefine yaklaştıracak.
Renault Trucks

Volvo Trucks; Avrupa, Avustralya ve Asya ile Afrika’daki pazarlara yönelik yeni ağır hizmet kamyonu yelpazesine paralel olarak Kuzey Amerika pazarı için tamamen yeni bir ağır hizmet kamyon platformunu tanıttı. Elektrikle ve yenilenebilir yakıtlarla çalışan kamyonlar da dahil olmak üzere yeni enerji verimli modeller, CO2 yayımlarını azaltacak ve şirketi 2040 yılında net sıfır yayımlı ürün yelpazesine sahip olma hedefine yaklaştıracak.

Bu, Volvo Trucks‘ın ağır hizmet tekliflerinin dünya çapında önemli ölçüde elden geçirilmesi ve genişletilmesi ve ürün yelpazesinin karbon ayak izini azaltmak için hayati bir adım anlamına geliyor.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, konuyla ilgili olarak “Bu cesur bir hareket; tüm ürün yelpazesinde enerji verimliliği ve CO2 yayımlarının azaltılması konusunda bir referans noktası oluşturacak, sınıfının en iyisi yeni kamyonları piyasaya sürüyoruz. İddialı 2040 net sıfır yayım hedefimize doğru yolculuğumuzu hızlandırmak için tasarlandılar, ancak aynı zamanda müşterilerimize daha yüksek düzeyde güvenlik, üretkenlik ve çalışma süresi de sunuyorlar.” dedi.

Yakıt tüketimini ve CO2 yayımlarını azaltan yeni bir küresel ürün yelpazesi

Kuzey Amerika pazarı, yakıt tüketimini yüzde 10’a kadar azaltan ve aynı zamanda güvenlik seviyesini önemli ölçüde artıran tamamen yeni, enerji tasarruflu bir platforma kavuşuyor. Yeni platform, şirketin geniş elektrikli ve yenilenebilir yakıt teknolojilerinin yanı sıra verimli içten yanmalı motorlardan oluşan geniş paletini kullanan, önümüzdeki yıllarda bir dizi yeni modelin temelini oluşturacak. Bunlardan ilki, Volvo’nun Kuzey Amerika pazarında uzun mesafe taşımacılığında en çok satan kamyonunun yerini alan tamamen yeni Volvo VNL modeli. Satışların 2024 yılının ilk çeyreğinin sonunda başlaması planlanıyor.

Volvo; Avrupa, Avustralya, Asya ve Afrika’da, enerji tasarruflu ağır yük taşımaları için optimize edilmiş yeni Volvo FH Aero‘yu piyasaya sürüyor. Enerji tüketimini ve CO2 yayımlarını yüzde beşe kadar azaltan yeni aerodinamik Volvo FH, elektrikli, biyogazlı ve dizel dahil olmak üzere çeşitli tahrik sistemi seçenekleriyle birlikte geliyor. Bu tasarruflar, son yıllarda uygulamaya konulan önemli yakıt tasarrufu teknolojilerinin üzerinde yer alıyor. Yeni Volvo FH Aero, 2024 ve 2025 yılları arasında pazarlara göre sunulacak ve satışlar 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren başlayacak.

Roger Alm, şunları söyledi: “Piyasaya sürdüğümüz geniş kamyon yelpazesi, dünyanın her yerindeki müşterilerimizin sürdürülebilirlik yolculuklarının neresinde olurlarsa olsunlar CO2 ayak izlerini azaltmalarına olanak tanıyacak. Yeşil enerji arzı pazardan pazara değişiklik gösteriyor ve bu nedenle küresel bir kamyon üreticisi olarak müşterilerimize, yenilenebilir yakıtlarla da çalışabilen verimli içten yanmalı motorlardan, fosilsiz taşımacılığa geçişi sağlayan elektrikli güç aktarma organlarına kadar çeşitli karbonsuzlaştırma çözümleri sunmalıyız.

Bu hamle, Volvo Group‘un üç sütun üzerine kurulu karbonsuzlaştırma kararlılığını yansıtıyor; bu sütunlar akü elektrik ve hidrojenle çalışan yakıt hücreli elektrik çözümlerinin yanı sıra yenilenebilir yakıtlarla çalışan içten yanmalı motorları içeriyor.

Bu büyük lansman aynı zamanda şirketin kentiçi taşımacılık için tasarlanmış, yalnızca akü elektrikli aktarma organlarıyla geliştirilen ilk modelini de içeriyor. Toplamda, Volvo Trucks‘ın elektrikli teklifleri altı modelden sekiz modele genişliyor ve dünya çapındaki taşımacılık ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz