New Orleans RTA, Allison eGen Flex donanımlı New Flyer elektrikli hibrit otobüsleri tercih etti

0
255
Allison eGen Flex
Allison eGen Flex elektrikli hibrit tahrik sistemiyle donatılan New Flyer otobüsleri, New Orleans şehri için daha sürdürülebilir bir ulaşım çözümü sağlayacak.

New Orleans Bölgesel Toplu Taşıma Müdürlüğü (RTA), Kuzey Amerika’nın lider otobüs üreticisi New Flyer’ın Allison Transmission işbirliği ile sunduğu Allison donanımlı elektrikli hibrit otobüsleri tercih etti. Allison eGen Flex elektrikli hibrit tahrik sistemiyle donatılan New Flyer otobüsleri, New Orleans şehri için daha sürdürülebilir bir ulaşım çözümü sağlayacak.

New Orleans Bölgesel Toplu Taşıma Müdürlüğü Başkanı Lona Edwards Hankins, “Allison’ın elektrikli hibrit sistemiyle donatılan otobüsleri kullanmak, RTA’nın New Orleans sakinlerine ve ziyaretçilerine güvenli, güvenilir, verimli toplu taşıma hizmetleri sağlama misyonunu doğrudan destekliyor. Bölgemizde acil durumlara hazırlık, kritik önem taşıyor. Doğal bir felaketle karşı karşıya kaldığımızda, eGen Flex’in şarj edilebilir enerji depolama yetenekleri, RTA otobüslerinin yakıt veya şarj istasyonunda sık sık durmasına gerek kalmadan çalışmasına olanak tanıyacak.” dedi.

eGen Flex, motor kapalı modunda bir otobüsün tipik güzergahının yüzde 50’sine kadar çalışma kapasitesine sahip. Sistemin elektrik modu, coğrafi sınırlama teknolojisi aracılığıyla etkinleştirilerek yolcu indirme bindirme sırasında, önceden tanımlanmış yoğun yaya alanlarında ve sıfır emisyon bölgelerinde çalışırken motor emisyonlarının ve gürültü kirliliğininin ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Ayrıca elektrikli hibrit çözüm, otobüslerin klima ve ısıtma gibi aksesuarlarının temiz ve sessiz elektrik gücüyle optimum verimlilikle çalıştırılmasına olanak tanıyor.

Allison Transmission Kuzey Amerika Satış, Global Bayi ve Satış Sonrası Sorumlu Başkan Yardımcısı Rohan Barua ise açıklamasında şunları söyledi: “Allison, karbon ayak izlerini ve fosil yakıtlara bağımlılıkları azaltmaya yardımcı olacak teknolojileri değerlendirirken OEM’ler ve toplu taşıma filolarıyla yakın işbirliği içinde çalışıyor. eGen Flex, ticari araç endüstrisi tam elektrik teknolojisini değerlendirmeye devam ederken emisyonları azaltmak ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için günümüzde uygulanabilecek bir çözüm sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz