DHL ve Volvo Trucks, 44 adede kadar elektrikli kamyon siparişi ile yeni sıfır yayım işbirliğini başlattı

0
1867
VolvoTrucks-DHL
Volvo Trucks ve Deutsche Post DHL Group, sıfır egzoz yayımlı araçlara geçişi hızlandırmak için bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Volvo Trucks ve Deutsche Post DHL Group, sıfır egzoz yayımlı araçlara geçişi hızlandırmak için bir işbirliği anlaşması imzaladı. DHL, Avrupa rotalarına toplam 44 yeni elektrikli Volvo kamyonu devreye sokarak ağır elektrikli kamyonlara geçişini yoğunlaştırmayı planlıyor.

Planlanan sipariş, kentiçi taşımacılıkta paket teslimatları için kullanılmak üzere Volvo FE ve Volvo FL modellerinden 40 adet elektrikli kamyonu içeriyor. Daha uzun rotalar için elektrikli kamyonlar da işbirliğinin bir parçası ve DHL, İngiltere’de dört Volvo FM Electric kamyonla başlayarak bölgesel nakliye için Volvo kamyonlarını kullanmaya karar verdi.

Altısı DHL Parcel UK tarafından ve ikisi DHL Freight tarafından olmak üzere ilk kamyonlar şimdiden sipariş edildi. Bu, Deutsche Post DHL Group için yıllık yaklaşık 600 ton CO2 ve yaklaşık 225.000 litre dizel yakıt tasarrufu sağlayacak.

Deutsche Post DHL Group Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pablo Ciano, konuyla ilgili olarak “Yeşil ve sürdürülebilir çözümler için artan müşteri talebini karşılamaya ve 2050 yılına kadar uzun vadeli net sıfır yayım hedefimize ulaşmaya kararlıyız. Lojistik hizmet sağlayıcısı olarak, araç filomuzun dönüştürülmesi CO2 yayımlarından kaçınmamıza yardımcı olacak önemli bir kaldıraç. Volvo Trucks ile yaptığımız bu anlaşmadan birçok bölümümüz faydalanacak.” dedi.

DHL’in sıfır yayımlı araçlara geçişi hızlandırma kararında önemli bir etken, Kasım 2020’den bu yana Londra’da elektrikli bir Volvo kamyon kullanma konusunda sahip olduğu olumlu deneyim. Bu kamyon West End alışveriş bölgesine son kilometre teslimatlarını yapıyor. Araç, Birleşik Krallık’ta kentiçi lojistik için kullanılan ilk tamamen elektrikli ticari ağır kamyondu.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm ise şunları söyledi: “DHL, iklim değişikliği üzerindeki etkisini azaltmayı taahhüt eden önemli bir küresel lojistik sağlayıcısı. Birlikte daha iyisi için bir fark yaratabiliriz ve iklim etkilerimizi azaltmak için bilime dayalı hedeflerimize ulaşmayı hedefleyen ortaklık ruhu içinde çalışacak olmaktan gurur duyuyorum.

İşbirliği, yeni Volvo teknolojilerinin benimsenmesini ve elektriklendirme alanında ortak geliştirme faaliyetlerini içeriyor. Anlaşma ayrıca, özel olarak hazırlanmış elektrikli taşımacılık çözümlerinin başarılı bir şekilde devreye alınmasını sağlamak amacıyla DHL’in taşımacılık operasyonlarının Volvo Trucks tarafından analizini de içeriyor.

Volvo Trucks, 2021’deki yüzde 42’lik pazar payıyla Avrupa’da tamamen elektrikli ağır kamyon pazarına önderlik ediyor. Volvo Trucks, bunu yapan dünyadaki ilk kamyon markalarından biri olarak, daha 2019’da elektrikli kamyonların seri üretimine başladı. Şirket; Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya’daki geniş bir müşteri yelpazesine elektrikli kamyonlar teslim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz