Norveç Postası, Volvo elektrikli kamyonlar için kilometre taşı siparişi verdi

0
358
volvo-electric
Norveç Posta Servisi, Volvo'dan 29 adet elektrikli kamyon sipariş etti.

Norveç Posta Servisi, dağıtım kamyonlarından kaynaklanan sera gazı yayımlarını azaltmak için büyük adımlar atıyor. Son olarak 29 elektrikli kamyon sipariş eden Norveç Posta Servisi, Avrupa’da Volvo Trucks için şimdiye kadarki en büyük siparişlerden biri durumunda olan bu sipariş ile Volvo’nun elektrikli ağır hizmet kamyonları tedarikçisi olarak halihazırdaki pazar önderi konumuna katkıda bulundu.

Norveç Posta Servisi, Volvo’dan 29 adet elektrikli kamyon sipariş etti. Tüm kamyonlar aynı aktarma organlarına sahip, ancak iki dingilli Volvo FL ve üç dingilli Volvo FE modellerinin farklı konfigürasyonları teslim edilecek.

Norveç Postası Basın Sorumlusu Kenneth Tjønndal Pettersen, konuyla ilgili olarak “Bu anlaşmayı yaptığımız için mutluyuz ve kuzeydeki Tromsø’dan güneydeki Kristiansand’a kadar bu araçları hızla faaliyete geçirmek istiyoruz. Filomuzun yüzde 37’si artık yenilenebilir enerjiyle çalışıyor ve bu pay gelecekte önemli ölçüde artacak. Tüm ülkeye fayda sağlayacak iddialı bir çevre stratejimiz var ve bu önemli işin hızına ayak uydurmak için Volvo gibi kalite odaklı ve hevesli ortaklara ihtiyacımız var.” dedi.

Norveç Posta Servisi, daha önce Volvo’ya 13 biyogaz yakıtlı ve üç elektrikli kamyon siparişi vermişti. Volvo Trucks, 2022 boyunca toplamda 32 elektrikli ve 13 biyogaz yakıtlı kamyonu Norveç Posta Servisi’ne teslim edecek.

Volvo Trucks Norveç Filo Satış Müdürü Espen Sanne, şunları söyledi: “Bu açıkça Norveç’te Volvo elektrikli kamyonlar için şimdiye kadarki en büyük sipariş ve uluslararası bağlamda bile büyük bir sözleşme.

Avrupa’da elektrikli kamyonların kullanılması seviyesinde, Norveç şu anda yalnızca İsviçre tarafından geçililiyor. Norveç Postası gibi büyük oyuncular, taşımacılık için ilerici çevre stratejilerini uygulayarak hem bugünün hem de yarının dağıtım zorluklarını çözmeye yardımcı olarak taahhütlerini gösteriyor ve yeni bir çığır açıyor.

Volvo Trucks Norveç Satış ve Pazarlama Direktörü Bjørn Inge Haugan ise şu açıklamayı yaptı: “Büyük oyuncuların yol göstermesi çok önemli. Bu tür bir sipariş, dünyaya elektrikli kamyonlarla bölgesel taşımacılığın büyük ölçekte uygulanabilir bir çözüm olduğunu açıkça söylüyor. Norveç Postası bunun bugün bile gerçekçi olduğunu göstermeye yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz