DAF, yeni kamyon serisini tanıttı

0
2244
The-New-Generation-DAF-trucks-2021-From-left-to-right-XGplus-XG-and-XF
DAF, tamamen yeni kamyon serisini tanıttı. Yeni XF, XG ve XG+, yüksek kalite, yüzde 10 iyileştirilmiş yakıt verimliliği, aktif ve pasif güvenlik özellikleri ve kamyon tasarımında yeni bir lüks seviyesi sunuyor.

DAF, tamamen yeni kamyon serisini tanıttı. Yeni XF, XG ve XG+, yüksek kalite, yüzde 10 iyileştirilmiş yakıt verimliliği, aktif ve pasif güvenlik özellikleri ve kamyon tasarımında yeni bir lüks seviyesi sunuyor. Yeni Nesil DAF’ın üretimi ekim ayında başlayacak.

DAF, yeni Avrupa kütle ve boyut düzenlemelerinden faydalanan bir kamyon serisi oluşturan ilk üretici oldu. Yeni Nesil DAF; kalite, verimlilik, güvenlik ve sürüş konforu anlamında çıtayı yükseltiyor.

Ambiant-lights-for-homely-feeling-in-New-Generation-DAF-trucks
Güzel iç mekan, sürücünün kişisel tercihlerine göre özelleştirilebilen tamamen dijital bir gösterge panelinin bulunduğu göz alıcı bir kumanda paneli sahip. DAF Navigasyon ve Bilgi ve Eğlence Sistemi’ni çalıştırmak için isteğe bağlı ikinci bir dokunmatik ekran mevcut.

Yepyeni bir tasarım

Yeni kamyonlar, endüstri önderi aerodinamik ve güvenlik sağlamak için 160 mm ön uzama ile güzel ve verimli yüksek kaliteli bir kabin tasarımına sahip. DAF‘ın XG ve XG+ modelleri, yeni bir premium pazar sınıfı oluşturuyor ve sürücüye benzersiz bir alan ve konfor sağlamak için arkada 330 mm ekstra kabin uzunluğu sunuyor.

High-class-dashboard-in-New-Generation-DAF-trucks---widescreen
Şık kumanda tablosu, gerçek göz alıcı bir görünüme sahip ve aracın eşsiz doğrudan görüntüsüne katkıda bulunacak şekilde tasarlanmış durumda. Kumanda tablosunda araçla ilgili tüm bilgiler için etkileyici bir görünüme sahip merkezi 12 inç ekran ve DAF Navigasyon ve Infotainment System için isteğe bağlı 10 inç dokunmatik ekran bulunuyor. Tüm önemli bilgiler bir bakışta görülebiliyor.

Yeni DAF’ta yalnızca en iyi malzemeler kullanılıyor. Kabin yapısı için hafif, yüksek mukavemetli çelik ve iç mekanda yoğun olarak birinci sınıf yumuşak dokunuşlu malzemeler ve deri kullanılıyor. Son teknoloji ürünü kısa ve uzun hüzmeli farlara özel önem verilerek, kamyonun tamamında enerji verimliliği yüksek LED aydınlatma kullanılıyor. Bunlar, Yeni Nesil DAF‘ın her koşulda tanınmasını sağlayan imza niteliğindeki gündüz sürüş farlarını da içeriyor. Yeni Nesil DAF, Altı Sigma kalitesine odaklanılarak tasarlandı ve araçlar, yeni kamyonların DAF’ın titiz kalite standartlarını karşıladığından emin olmak için 20 milyon kilometreden fazla işlevsellik, dayanıklılık, güvenilirlik ve müşteri testlerinden geçti.

Optimize verimlilik

Swivel-chairs-and-relax-bed-for-unmatched-driver-comfort-in-New-Generation-DAF-trucks
İsteğe bağlı döner sürücü ve yardımcı sürücü koltukları ve isteğe bağlı yatak pedi ile benzersiz, elektrikli ve tamamen ayarlanabilir DAF Relax Bed Yeni Nesil DAF’ın özellikleri arasında.

DAF, yeni nesil kamyonlarıyla yüzde 10’a kadar daha yüksek yakıt verimliliği ve CO2 yayımlarında eşdeğer bir düşüş sunuyor. Bu önemli başarı; büyük yarıçaplar, kavisli bir ön cam, mükemmel sızdırmazlık, aynalar yerine dijital kameralar ve optimize edilmiş motor ve kabin altı hava akışı özelliklerine sahip mükemmel biçimde şekillendirilmiş aerodinamik bir kabin oluşturmak için hesaplamalı akışkanlar dinamiği kullanılarak gerçekleştirildi.

Pazar önderi araç verimliliği; yeni PACCAR MX-11 ve MX-13 motorların, akıllı egzoz gazı arındırma sistemlerinin, düşük araç ağırlıklarının, standart TraXon otomatikleştirilmiş şanzımanın ve gelişmiş sürücü destek sistemlerinin kullanımıyla daha da artırıldı. Gelişmiş DAF Connect filo yönetim sistemi, kablosuz yazılım güncellemeleri üzerinden zaman tasarrufu sağlıyor. Bakım aralıkları ise endüstride bir ilk olarak  200 bin kilometreye veya yılda bire uzatıldı.

The-New-Generation-DAF-XG+-truck-offers-330-millimeter-extra-length-at-rear-for-unmatched-living-space
Yeni XG+, iç alan söz konusu olduğunda piyasadaki tüm kamyonları geride bırakıyor. Tavanın yüksekliği, 2220 mm gibi etkileyici bir ayakta durma yüksekliği sağlamak üzere daha da artırılmış.

Artırılmış güvenlik

Yeni kabin tasarımı, geniş bir ön cama ve benzersiz doğrudan görüş için ultra düşük kemer hatları bulunan geniş yan camlara sahip. İsteğe bağlı olarak, katlanabilir yolcu koltuğu ile birlikte, yolcu tarafında özellikle kentiçinde kamyonun yanındaki yayaların ve bisikletlilerin görülmesini sağlayan yan alt cam elde edilebiliyor.

DAF Dijital Kamera sistemi, ana ve geniş açılı aynaların yerine geçebiliyor. DAF Köşe Görüş sistemi, yolcu tarafında kabinin A sütunu çevresindeki alanın azami görüşünü sağlıyor. Tüm araç aydınlatmaları optimum görüş ve görünürlük için LED teknolojisi içiriyor.

New-Generation-DAF-XG-truck-is-textbook-example-of-great-aerodynamics
İsteğe bağlı olarak, katlanabilir yolcu koltuğu ile birlikte, yolcu tarafında özellikle kentiçinde kamyonun yanındaki yayaların ve bisikletlilerin görülmesini sağlayan yan alt cam elde edilebiliyor.

DAF‘ın “Eller Direksiyonda, Gözler Yolda” felsefesi, sınıfında önder ergonomi sağlıyor. Sürüşle ilgili tüm işlevler direksiyon simidindeki ve direksiyon kolonundaki düğmelerden ve kollardan çalıştırılabiliyor. İkincil sürüş işlevleri, sürücünün kolayca erişebileceği ve mantıklı bir şekilde ön panele yerleştirilmiş fiziksel düğmelerden çalıştırılıyor.

Sürücü için lüks ve konfor

Yeni Nesil XF, XG ve XG+ ile sürücü konforuna yeni bir boyut kazandırılıyor. Birinci sınıf sürüş konumu, iç mekan, uyku konforu, uyum ve ince ayrıntılar sunuluyor.

Sürücüler iç hacimden etkilenecekler. 12.5 metreküplük hacim ile DAF XG+, güncel  DAF XF Super Space Cab’den yüzde 14 daha fazla iç hacim sunuyor. Yeni kabin, koltuklar ve direksiyon kolonu için eşi görülmemiş ayar aralıkları yaratıyor ve hem sürücü hem de yolcu koltuğu rahatlatıcı bir konuma döndürülebiliyor.

Aerodynamic-cameras-on-New-Generation-DAF-truck-series-XF-XG-XG+
Ana ayna ve geniş açılı aynaların yerini alan DAF Dijital Görüntü Sistemi, isteğe bağlı yeni bir özellik. Kameralar, doğrudan görüntüyü daha da geliştirirken aerodinamik performansı artırarak en yüksek yakıt verimliliğine katkıda bulunuyor. Ek özellikler arasında otomatik yönlendirme (viraj alırken treylerin arkası izleniyor) ve araç uzunluğuyla ilgili ek bilgilerin yer aldığı, manevra ve sollama gibi durumlarda kullanışlı olan ekran şeritleri bulunuyor. Isıtmalı kameralar, zorlu hava koşullarında bile net bir görüş sağlıyor. Sektörde bir ilk olan diğer bir özellik, kameraların elektrikli olarak geri çekilebilmesi.
DAF-Corner-Eye-for-optimal-road-view-driver-New-Generation-DAF-truck-series-XF-XG-XG+
DAF Corner View, geniş görüş ve ön görüş aynalarının yerini alan ve bu geleneksel aynalardan çok daha geniş bir görüş alanı sağlayan isteğe bağlı bir seçenek. Bu, özellikle savunmasız yol kullanıcıları için yol güvenliğini daha da artırmaya yönelik bir diğer önemli özellik. DAF Corner View ekranı, tam olarak olması beklenen yere, yardımcı sürücü tarafındaki A direğine monte edilmiş durumda.

Güzel iç mekan, sürücünün kişisel tercihlerine göre özelleştirilebilen tamamen dijital bir gösterge panelinin bulunduğu göz alıcı bir kumanda paneli sahip. DAF Navigasyon ve Bilgi ve Eğlence Sistemi’ni çalıştırmak için isteğe bağlı ikinci bir dokunmatik ekran mevcut.

DAF, sektördeki en iyi yataklardan birini daha da geliştiriyor. Yeni yatak uzunluğu tüm modellerde 2220 mm iken, genişliği XG and XG+ modellerinde tüm yatak boyunca 800 mm. Dinlenirken optimum baş, sırt ve bacak desteği için ayrı bir pede sahip mekanik veya elektrikle ayarlanabilen DAF Relax Bed sunuluyor.

PACCAR-MX11-Euro-6-2021-Engine--top-view-background
Yeni nesil XF, XG ve XG+ son teknoloji ürünü MX-11 ve MX-13 dizel motorlar, mükemmel yakıt ekonomisi ve ultra düşük CO2 çıkışı sağlıyor.

Son teknoloji ortam LED aydınlatması, parlaklık ve renk açısından ayarlanabiliyor. Tam entegre Park Airco, motor kapatıldığında bile kabinin otomatik olarak soğutulması ve ısıtılması için XG+‘da bir seçenek olarak mevcut.

Şasinin yeni ön uç tasarımı, yeni kabin süspansiyonu ve arka aks süspansiyonunun yeni tasarımı tarafından oluşturulan örnek niteliğindeki sürüş ve yol tutuş, yüksek konfora önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

New-Generation-DAF-XF-prototype-featuring-hydrogen-technology
DAF serisi, karayolu taşımacılığını daha fazla karbondan arındırmak için en yeni biyolojik ve yenilenebilir e-yakıtlar için tasarlandı ve kamyonlar, geleceğin sıfır yayımlı güç aktarma organları için hazır bir platform.

Karayolu taşımacılığın karbonsuzlaştırmak

Yeni nesil XF, XG ve XG+ son teknoloji ürünü MX-11 ve MX-13 dizel motorlar, mükemmel yakıt ekonomisi ve ultra düşük CO2 çıkışı sağlıyor. DAF serisi, karayolu taşımacılığını daha fazla karbondan arındırmak için en yeni biyolojik ve yenilenebilir e-yakıtlar için tasarlandı ve kamyonlar, geleceğin sıfır yayımlı güç aktarma organları için hazır bir platform.

Pazar önderi araç verimliliği; yeni PACCAR MX-11 ve MX-13 motorların, akıllı egzoz gazı arındırma sistemlerinin, düşük araç ağırlıklarının, standart TraXon otomatikleştirilmiş şanzımanın ve gelişmiş sürücü destek sistemlerinin kullanımıyla daha da artırıldı.
Pazar önderi araç verimliliği; yeni PACCAR MX-11 ve MX-13 motorların, akıllı egzoz gazı arındırma sistemlerinin, düşük araç ağırlıklarının, standart TraXon otomatikleştirilmiş şanzımanın ve gelişmiş sürücü destek sistemlerinin kullanımıyla daha da artırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here