Daimler Truck kuruluşu FUSO, tamamen yenilenen ağır hizmet kamyonu Super Great’i tanıttı

0
731
Fuso Super Great
FUSO'nun JMS'deki öne çıkan yeniliği, tamamen yeniden modellenen ağır hizmet Super Great kamyonun görücüye çıkarılmasıydı.
Renault Trucks

Daimler Truck AG‘nin (“Daimler Truck”) bağlı kuruluşu Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (“FUSO”), 28 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında JAPAN MOBILITY SHOW‘da (“JMS”) çeşitli ürün ve hizmetleri sergiledi.

Dünyayı hareket ettiren herkesle daha parlak bir gelecek yaratmak

FUSO’nun “Birlikte Gelecek” sloganıyla oluşturduğu standı, markanın sürdürülebilir topluma yaptığı katkıyı ifade etti. FUSO’nun JMS’deki öne çıkan yeniliği, tamamen yeniden modellenen ağır hizmet Super Great kamyonun görücüye çıkarılmasıydı. FUSO’nun Yeni Nesil eCanter‘ı, PTO’lu damperli gövde (ePTO) ve çöp kamyonu uygulamasıyla sergilendi. Ayrıca FUSO ve Ample Inc., değiştirilebilir akü modülü ve değiştirme istasyonuna sahip en yeni eCanter modelini sergiledi. Hizmet tarafında, FUSO, Japonya’daki eCanter’e özel bir kiralama programı olan FUSO Green Lease ve FUSO ürünleri için araç yönetimi ve izlemeye yönelik bir telematik hizmeti olan Truckonnect ile yeni emobilite çözümleri tanıttı

Yeni FUSO Super Great: Verimlilik ve son teknoloji ürünü güvenlik özellikleriyle birleştirilmiş yüksek performans

FUSO‘nun yeni Super Great kamyonu, JMS’de dünya prömiyerini kutladı ve 2017’deki lansmanının ardından tamamen yenilenen bir kamyon olarak Daimler Truck ağır hizmet kamyonu ailesine katılıdı. Yeni Super Great, Daimler Truck ağır hizmet kamyonlarıyla platformu paylaşıyor ve OM471 motorunu temel alan ve Almanya’nın Mannheim kentindeki Daimler Truck fabrikasında üretilen 6R30 yüksek performanslı 12,8 litre motorla donatılıyor.

Yeni 6R30 motor, artan sıkıştırma oranı ve turbo modifikasyonu yoluyla yanma basıncını artırarak termal verimliliği artırıyor. İki tip turboşarj, motorun güç çıkışına uyacak şekilde yapılandırılıyor ve bu da özellikle düşük devirlerde torkta artışa neden oluyor. Daha düşük devirlerde daha erken vites değiştirmeye daha iyi uyum sağlamak için optimizasyonlar yapıldı. Yanma sistemindeki bu iyileştirmelerin yanı sıra sürüş direncinin azaltılması ve çeşitli motor parçalarının ayarlanması, daha da iyi bir yakıt ekonomisiyle sonuçlandı.

Büyük kapasiteli motorun yüksek torku, uzun yokuşlarda yeterli çekiş gücü ve hızlanma sırasında mükemmel tepki sağlayarak sürüş konforunu artırıyor. 6R30 motor, egzoz son arıtımında BlueTec sistemiyle daha yüksek NOx (nitrojen oksit) arıtma oranına sahipken AdBlue (üre suyu) tüketimini azaltıyor ve aracın kullanımı sırasında daha düşük işletme maliyetlerine katkıda bulunuyor.

Fuso eCanter
FUSO’nun Yeni Nesil eCanter’ı, PTO’lu damperli gövde (ePTO) ve çöp kamyonu uygulamasıyla sergilendi.

Daimler Truck‘ın küresel platform stratejisini kullanan Super Great, en gelişmiş Daimler Truck güvenlik teknolojisi özellikleriyle birlikte geliyor. Kamyon, standart ürün teklifinin bir parçası olarak Active Brake Assist 6 (ABA6) ve Active Side Guard Assist 2.0 ile donatılıyor. Düşük hızda çarpışma uyarı sistemi olan Ön Kör Nokta Bilgi Sistemi, aracın önüne yaklaşan yayaları ve bisikletleri algılıyor (sürücüler için zorlu bir kör nokta). Yüksek performanslı arka görüş kamera sistemi, aracın arkasındaki alanın doğrudan görüntülenmesini sağlayarak geri giderken gönül rahatlığı sağlıyor.

Yeni FUSO Super Great, aerodinamiği geliştirmek için güncellenmiş bir kabin tasarımıyla birlikte geliyor. Yeni süper yüksek tavan, daha iyi bir sürüş deneyimi için önemli ölçüde genişletilmiş bir iç alan sağlıyor. Daha geniş kabin alanı aynı zamanda belgelere ve aletlere sorunsuz erişime ihtiyaç duyan meşgul sürücüler için daha fazla saklama alanı içeriyor. Süper yüksek tavan konfigürasyonu aynı zamanda sürüş sırasında aerodinamik sürtünmeyi azaltarak daha iyi yakıt ekonomisine katkıda bulunuyor. İç mekanın mevcut renk şemaları da güncellendi; araç sınıfına bağlı olarak siyah ve kırmızı tasarımlar sunuldu. Güncellenen kabin tasarımının bir parçası olarak FUSO, sis farlarını ve dönüş farlarını daha birleşik bir alana entegre eden yeni bir LED far konfigürasyonu sunuyor. Yenilenen farlar daha iyi aerodinamiğe ve yolda daha güvenli sürüşe katkıda bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz