Yeni Volkswagen ağır hizmet kamyonları

0
763
vw-meteor-constellation
Yeni ağır hizmet Volkswagen Caminhões e Ônibus (VWCO) ailesi, kargo taşımacılığında devrim yapmak ve şirketin yelpazesini tüm zamanların en büyük Volkswagen kamyonları ile genişletmek için piyasaya çıktı.

Yeni ağır hizmet Volkswagen Caminhões e Ônibus (VWCO) ailesi, kargo taşımacılığında devrim yapmak ve şirketin yelpazesini tüm zamanların en büyük Volkswagen kamyonları ile genişletmek için piyasaya çıktı. Yeni devler, hepsi yüksek dayanıklılık ve yakıt tasarrufu sunan 13 litrelik motor ile donatılan Meteor 29.520 6×4, Meteor 28.460 6×2 ve Constellation 33.460 6×4 modellerinden oluşuyor.

Bir başka kilometre taşını temsil eden modeller, 460 ve 520 beygir yelpazesine giren VW logolu en güçlü kamyonlar olarak dikkat çekiyor. Devler, Brezilya pazarının en genişi olan 3.5 tondan 125 tona kadar tam bir kamyon yelpazesini karşılayan çözümlerle üreticinin yeni kategorilerde etkin olmasını sağlayacak.

Familia_VW_Meteor
Yeni Volkswagen Meteor ailesi

Dört yıllık titiz bir geliştirmenin ve 1 milyar Brezilya Reali’nden fazla yatırımın sonucu olan ağır hizmet VW, Volkswagen‘in Brezilya’da en çok satan kamyonlardaki başarısını 4.0 evrenindeki müşterilerin talepleriyle birleştirirken markayı Brezilya’da en çok genişleyen sınıfta büyütme hedefiyle pazara giriyor.

Vw-constellation-meteor
Bir başka kilometre taşını temsil eden modeller, 460 ve 520 beygir yelpazesine giren VW logolu en güçlü kamyonlar olarak dikkat çekiyor.

Yeni ağır hizmet Meteor ve Constellation, kavram aşamasından itibaren VWCO’nun “En iyi Alman teknolojisiyle Brezilya mühendislik uzmanlığı“nı içeren başarı reçetesini taşıyor. Bunun bir kanıtı da Brezilya’da üretilen yeni motor. Yeni modeller, Avrupa dışında üreten ilk ülke olarak Brezilya’da geliştirilen ve üretilen 13 litrelik MAN D26 motorun yeni nesli ile sunuluyor. Yeni güç birimi, müşteriye beklenenden daha fazla araç performansı, daha fazla yakıt ekonomisi, düşük bakım maliyetleri ve en zorlu uygulamalar için uygun dayanıklılık sağlıyor.

vw-meteor-test
Brezilya’da yeni ağır hizmet tipi VW’nin geliştirilmesini desteklemek için 20’den fazla prototip kullanıldı.

150 otomotiv uzmanından oluşan bir takım, müşterileri dinleyerek ve grubun teknik kadrosu ile en iyi çözümler için çalışarak dört yıl boyunca kendini projeye adadı. Binden fazla parça, çok çeşitli uygulamalar için yüksek güvenilirlik ve bulunabilirlikle sağlam bir ürün elde etmek için VW Caminhões e Ônibus tarafından geliştirildi. Yeni modeler aynı zamanda sınıftaki en yüksek Brezilya içerik endeksiyle birlikte geliyor. Herşey en çeşitli yol ve yoldışı uygulamalara uygun olması için terzi işi olarak geliştirildi.

vw-meteor-brasil-02
Müşteri için terzi işi olarak üretilen Meteor serisi, şirketin üretilen diğer modelleriyle aynı doğrultuda Volkswagen Group’un güncel tasarım gerekliliklerine bağlı olarak yüksek işlevsellik ve görsel kalite için ayrıntılı çözümlerle sürücüye birinci sınıf bir yolculuk sunmak için tasarlandı.

Toplam Sahiplik Maliyeti’ni (TCO) optimize etme odağıyla geliştirilen yeni ağır hizmet serisi kamyonlar, VW Caminhões e Ônibus’un en büyük veri toplama çalışmasına sahip. Brezilya’da yeni ağır hizmet tipi VW‘nin geliştirilmesini desteklemek için 20’den fazla prototip kullanıldı. Bu sayede düşük operasyon maliyeti, güvenlik ve konfor ile yüksek verimli, üretken ve sağlam bir ürün elde edildi.

vw-meteor-brasil
Sürücü, yeni ağır hizmet araçlarında Volkswagen Group’un otomobillerindeki bir dizi stil ayrıntısını buluyor. Yeni serinin tüm konfor, standart ve ölçüleriyle birlikte VW kamyonların iç hacmi daha iyi hale getiriliyor.

Üretim yatırımları

Yeni VW ağır hizmet ailesine yapılan yatırım sadece araştırma ve geliştirmeyi değil, aynı zamanda otomasyon ve veri bağlantılığı anlamında modern 4.0 üretim ile Brezilya’daki en yeni ekstra ağır kabin montaj hattını da içeriyor. 500 milyon Brezilya Reali’nden fazla yatırım ve 150 adanmış çalışanla Resende’deki (Rio de Janeiro) VW Caminhões e Ônibus üretim ve geliştirme kompleksi, üretimden parça lojistiğine kadar toplam 18 bin metrekarelik bir alana sahip. VWCO operasyonunun azami sinerji özelliği için, modellerin son montajı MAN TGX araçlarıyla aynı hatta gerçekleştirilecek.

design_novos_vw
VW Caminhões e Ônibus’un en güçlü kamyonu, Brezilya pazarına, Brezilya São Paulo’da bulunan Avrupa dışındaki tek üretim hattında üretilen 13 litrelik MAN D26 motorun yeni nesli ile sunuluyor.

VW Meteor 28.460 6×2

VW kamyonların en yeni serisinin parçası olarak 6×2 çekici, şirketin orta ve uzun mesafe karayolu taşımacılığı yelpazesini güçlendiriyor. Müşteri için terzi işi olarak üretilen Meteor serisi, şirketin üretilen diğer modelleriyle aynı doğrultuda Volkswagen Group’un güncel tasarım gerekliliklerine bağlı olarak yüksek işlevsellik ve görsel kalite için ayrıntılı çözümlerle sürücüye birinci sınıf bir yolculuk sunmak için tasarlandı. Sürücü, yeni ağır hizmet araçlarında Volkswagen Group‘un otomobillerindeki bir dizi stil ayrıntısını buluyor. Yeni serinin tüm konfor, standart ve ölçüleriyle birlikte VW kamyonların iç hacmi daha iyi hale getiriliyor. 48.5’ten 53 tona kadar toplam yüklü katar ağırlığı ile üç dingilli Meteor; damper, genel kargo, soğutuculu kargo, kuru yük, dökme yük, konteyner, silo, tanker ve diğer uygulamalarda kullanılabiliyor. 460 beygir güç ve 2300 Nm azami tork, 12 ve 16 oranlı Traxon otomatikleştirilmiş şanzıman ile tekerlere aktarılıyor.

vwMan
Yeni Volkswagen ağır hizmet modelleri, Brezilya’da Avrupa dışındaki ilk üretim hattında üretilen 13 litrelik MAN D26 motorun yeni nesli ile donatılıyor

VW Meteor 29.520 6×4

VW Caminhões e Ônibus’un en güçlü kamyonu, Brezilya pazarına, Brezilya São Paulo’da bulunan Avrupa dışındaki tek üretim hattında üretilen 13 litrelik MAN D26 motorun yeni nesli ile sunuluyor. Güç, tork, azaltılmış yakıt tüketimi ve dayanıklılık birleşimine ulaşabilmek için 130 modifiye edilmiş parçaya sahip motor, 520 beygir güç ve 2500 Nm azami tork üretiyor. Motorun gücü, tekerlere 12 ve 16 oranlı Traxon otomatikleştirilmiş şanzıman ile aktarılıyor. Diğer yeni modeller gibi Volkswagen Caminhões e Ônibus mühendisleri tarafından tasarlanan şasiye sahip 6×4 çekici, orta ve uzun mesafe karayolu taşımacılığı için geliştirildi ve 7 ve 9 dingilli katar kombinasyonları ile 57’den 74 tona kadar toplam yüklü katar ağırlığı sunuyor.

vw-man-commonrail-01
13 litrelik MAN D26 motorun yeni nesli, Brezilya pazarının ihtiyaçlarına uyarlanmış en iyi Avrupa teknolojisini kullanıyor ve 460 (2300 Nm azami tork) ve 520 beygirlik (2500 Nm azami tork) güç seviyeleri ile VW logolu en güçlü kamyonlarda yer alıyor.

VW Constellation 33.460 6×4

Karışık kullanımda yol dışı sınıfın ve karayolu uygulamalarının taleplerini karşılayan Constellation ailesinin 15’inci yılında yeni model, artık Brezilya’da üretilen 13 litrelik MAN D26 motorun yeni nesli ile donatılıyor. 74 ton toplam yüklü katar ağırlığı ve 125 ton azami çekiş kapasitesi ile model, iki yıldan fazla bir süredir gerçek koşullarda test edilip onaylanırken tarım endüstrisindeki tipik Brezilya uygulamasına en iyi çözümü sunuyor. Asfaltta ve stabilize yollarda ağır yük operasyonları için ideal olan model, 460 beygir güç ve 2300 Nm azami tork üreten motor ve 12 ve 16 oranlı Traxon otomatikleştirilmiş şanzıman ile donatılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here