Continental, ticari taşıt sınıfında büyüyor

0
934

Continental, 2017’de ticari taşıtlar için ürün, hizmet ve sistem satışlarının 4.7 milyar Euro’ya ulaştığını açıkladı. Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen 67’nci IAA Uluslararası Ticari Taşıt ve Yan Sanayii Fuarı’na katılan Continental, fuarda filo yöneticilerine sunduğu yeni nesil dijital çözümlerini ve ticari taşıtlar için radar tabanlı, yapay zeka teknolojili kamyon sağa dönüş destek sistemlerini tanıttı.

Almanya’nın Hannover kentinde bu yıl 67’ncisi düzenlenen IAA Uluslararası Ticari Taşıt ve Yan Sanayii Fuarı’na katılan teknoloji şirketi Continental, geleceğin güvenli, verimli ve akıllı yük ve yolcu taşımacılığı için dijital teknolojilerini tanıttı. Bu teknolojiler arasında öne çıkanlar ise verimli taşıt filosu yönetimi için bütünleşik hizmetler, ticari taşıtlar için radar tabanlı yapay zeka teknolojili sağa dönüş destek sistemi ve özerk araç kavramı oldu.

Continental Yönetim Kurulu üyesi Nikolai Setzer, Continental, dijitalleşmenin başlangıcından bu yana önde gelen dijital çözüm tedarikçilerinden biridir. Bu sayede, çeşitli lojistik alanlarına hitap eden geniş ürün yelpazemizle her tip kamyon için lastik ve elektronik sistemler sunuyoruz. 2017 yılında, ticari taşıtlar sınıfında yüzde 13’lük istikrarlı bir büyüme yakaladık. Portföyümüzü sürekli genişletmemizin ve dünya genelinde çok iyi bir konumda olmamızın avantajlarından faydalanıyoruz. Bu, ticari araç lastikleri ve otomotiv sektöründe sunduğumuz hizmet ve ürünler için de geçerli.” şeklinde konuştu. 2017 yılında, Continental‘in ticari taşıtlar için ürün, hizmet ve sistem satışları, yıllık bazda 4.1 milyar Euro’dan 4.7 milyar Euro’ya yükseldi. Teknoloji şirketi, 2018 yılında ticari araçlar için sunulan ürün ve hizmet alanındaki satışlarını daha da artırmayı hedefliyor.

Dijital lastik yönetimi ve dijital takograflar ile gelecek bugünde

Continental IAA Fuarı’nda sürücü ve araç verileri için yeni nesil dijital kayıt sistemini de sergiledi. Filo müşterilerini destekleyen ContiConnect dijital lastik basınç izleme sistemi, mevcut filo yönetim sistemlerine doğrudan uygulanabiliyor. Test edilip onaylanan Continentaldijital takograf” (DTCO), filo yöneticileri için de vazgeçilmez bir araç hizmeti sunuyor.

Radar tabanlı sağa dönüş destek sistemi gelecekte daha fazla ciddi kazayı önleyecek

Continental güvenlik konusunda da kamyon sağa dönüş destek sistemi ile geleceğe ışık tutuyor. Continental Yönetim Kurulu üyesi Nikolai Setzer, “Sıfır kaza vizyonumuz Vision Zero hedefi, yük taşımacılığı için de geçerli.” dedi. Continental şimdiden, kazaların çoğunu önlemede orijinal ekipman olarak kullanılacak radar tabanlı sağa dönüş destek sistemini sunuyor. Bu destek sistemleri, önümüzdeki yıllarda radar ve kamera verilerinin ve daha sonra yapay zekanın paylaşımlı kullanımı sayesinde daha da güvenilir ve verimli hale gelecek.

Fuarda Continental’in bir diğer yeniliği CUbE (Continental Kentsel Mobilite Deneyimi) Özerk Geliştirme Platformu da katılımcılara tanıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here