Akıllı Lojistiği Şekillendirmek – Özerk Depo

0
748

İki yenilikçi çözüm ile ZF, taşımacılık şirketlerinde, hava ve deniz limanlarında ve diğer ilgili iş alanlarında dağıtım lojistiğinin gideceği yön hakkında fikir veriyor. Gelecekte, araçlar ilgili varış noktalarında swap body’lerin ve treylerlerin manevralarını özerk (otonom) olarak gerçekleştirecekler. Bu, ZF’nin ana ilkesi olan gör. düşün. uygula.”nın takip edilmesiyle olanaklı hale gelecek.

Bu ilkeyi temel alan teknoloji şirketi ZF; verimliliği, hızı ve çevreciliği artırırken kazaları azaltmayı ve hasarlardan kaçınmayı hedefleyerek, lojistik sektörü için çözümler geliştiriyor. Daha da önemlisi, manevra yapma yeteneğine sahip sürücüsüz kamyonlar lojistik sektöründe gittikçe büyüyen kalifiye çalışan bulma sorununa da çözüm sağlayacak.

Lojistik sektöründe olumlu bir büyüme gözlenirken taşımacılık hacmi de artıyor. Ancak diğer yandan esneklik gereksinimleri artarken zaman ve maliyet baskısı öne çıkıyor. Özellikle nakliye şirketlerinde profesyonel sürücüler konusunda daha da bariz bir şekilde görülen iyi eğitim görmüş personel eksikliği ilave yükler getiriyor. ZF Yenilikçi Kamyon ve Terminal Çekicisi ile ZF, taşımacılık şirketlerinin karşılaştığı bu tür sorunlara gelecek odaklı çözümler sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here