Bullen of IVECO Magirus, İtalyan Grand Prix 2017’de ikinci yarışı kazandı

0
1668
Renault Trucks

Bullen of IVECO Magirus, Hahn Racing ve Team Schwabentruck, Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nın Misano pistindeki İtalya Grand Prix’sinde yine adrenalin dolu bir hafta sonu yaşattılar.

Şampiyonluğunu korumak isteyen Jochen Hahn, ilk günün ikinci yarışında FPT Industrial tarafından özel olarak hazırlanan IVECO Cursor 13 motoruyla donatılan IVECO Stralis 440 E 56 XP-R yarış kamyonu ile bir başka zafer daha kazandı.

İtalya Kamyon Yarışı’nda cumartesi ve pazar günleri iki olmak üzere toplam dört adet yarış koşuldu. Misano pistindeki ilk yarışta yüksek sıcaklık nedeniyle pilotlar oldukça zorlu anlar yaşadılar ve motorlarını bu zorlu şartta test ettiler. Yarışa son sırada başlayan Team Schwabentruck pilotu Gerd Körber, önündeki beş rakibini geçerek yarışı yedinci sırada tamamlarken, temkinli bir şekilde yarışan Jochen Hahn yarışı beşinci olarak bitirdi.

Günün ikinci yarışında Jochen Hahn zafere ulaştı. Yarışa ilk sırada başlayan ve ikinci turda önderliği alan Gerd Körber, hemen arkasında olan Hahn’a yol verdi ve rakiplerinin Jochen Hahn’ın önderliğine tehdit oluşturmalarını engelleyen bir strateji uyguladı. Diğer pilotları yavaşlatan Gerd Körber, yarışı beşinci sırada tamamladı.

Günün ikinci yarışında Jochen Hahn zafere ulaştı.

Pazar günkü ilk yarışa sekizinci sırada başlayan Gerd Körber, iyi bir yarış sonunda bitiş çizgisini altıncı sırada geçti. Jochen Hahn ise yarışı sekizinci sırada bitirdi.

Iveco padoğu, ziyaretçileri Misano Yarış Pisti’nde iki gün boyunca “Kamyon Sürücüleri Hafta Sonu” etkinliği ile karşıladı. Ziyaretçiler kamyonlarla deneme sürüşü yaparlarken yarış ekipleriyle konuşma ve Bullen of IVECO Magirus pilotlarıyla tanışma olanağı buldular.

IVECO, yarış sırasında motorsporlarını onurlandırdığı ünlü Stralis Emotional Trucks kamyonlarını da sergiledi. Mavi beyaz renklerdeki Hahn Racing Emotional Truck ve Team Schwabentruck Emotional Truck, De Rooy takımının Dakar Rallisi’ndeki başarısını kutlayan PETRONAS De Rooy IVECO Emotional Truck ile birlikte büyük ilgi çekti.

Yarışın koşulduğu iki gün, IVECO için müşterilerle ve Avrupa’daki yollarda araç kullanan Stralis sürücüleriyle doğrudan ilişki kurmak için çok değerli bir fırsat sundu.

Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası 2017’nin bir sonraki ayağı 1 ve 2 Temmuz tarihlerinde Almanya’daki Nürburgring pistinde koşulacak.

Hahn Racing Emotional Truck ve Team Schwabentruck Emotional Truck

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz