İspanya Valladolid’deki IVECO ticari taşıt üretim tesisi, Dünya Standartları İmalat (WCM) programında altın statüsüne ulaştı

1
698
IVECO_Valladolid_Gold_Level_WCM
İspanya Valladolid'deki IVECO ticari taşıt üretim tesisi, Dünya Standartları İmalat (WCM) programında altın statüsüne ulaştı.

İspanya Valladolid’deki IVECO ticari taşıt üretim tesisi, Madrid fabrikasından sonra yapılan ikinci CNH Industrial N.V. tesisi olarak Dünya Standartları İmalat (WCM) programında altın statüsüne ulaştı.

Bu statü, tesiste üretilecek olan yeni IVECO Daily minibüsün uluslararası tanıtımına denk geliyor. Valladolid tesisi ayrıca markanın Trakker ve Stralis ağır kamyonları için Madrid IVECO tesisinde son montajıyla birlikte kabin üretiyor. 2018’de Valladolid’den yapılan üretimin yüzde 80’inden fazlası küresel ihracat için gönderildi.

Fabrika, Dünya Standartları İmalat (WCM) Programı kapsamında faaliyet gösteriyor ve 11 binin üzerinde ürün konfigürasyonuna, 350 renk ve altı farklı gövde tipine sahip olan Daily serisinin üretim sürecini etkin bir şekilde yönetiyor. Dünya Standartlarında Üretim, üretim tesislerinin ve işlemlerinin entegre yönetimi için küresel üretim endüstrisinin en yüksek standartlarından biri konumunda. Sıfır yaralanma, sıfır hata, sıfır arıza ve sıfır atık gibi hedefleri belirleyerek üretim sürecinden kaynaklanan atık ve kayıpları ortadan kaldırmak için tasarlanmış, sürekli iyileştirme temelli bir sistem.

Gelişmeleri sertifikalandırmak için, periyodik bir üçüncü taraf denetim sistemi olan WCM her bir tesis için üç başarı seviyesinin temelini oluşturan genel bir puan oluşturuyor: Bronz, Gümüş ve Altın. Valladolid’deki IVECO fabrikası, WCM Altın Seviyesi statüsüne katkıda bulunan bir çok ödülün sahibi oldu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here