Brisa, 2017 yılının ilk yarısında net satış gelirlerinde yüzde 17 artış sağladı

0
1177
Renault Trucks


Bridgestone ve Lassa markaları ile Türkiye lastik sektörünün önderi olan Brisa, 2017 yılı ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin bu dönemde net satış gelirleri, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 17 oranında artış göstererek 1.008 milyon TL’ye ulaştı. İhracat performansını da güçlendiren Brisa, aynı dönemde toplam yurtdışı satışlarında adetsel olarak yüzde 9, cirosal olaraksa yüzde 34 oranında artış kaydetti.

Brisa, Ocak – Haziran 2017 döneminde net satış gelirlerinde 2016 yılı ilk yarıyıl dönemine göre yüzde 17 oranında bir artış yakaladı. Bu dönemde hammadde, kurlar ve finansman giderlerindeki artışı yöneten şirketin cirosu 1.008 milyon TL, net dönem kârı 26 milyon TL olarak gerçekleşti.

Ulusal ve uluslararası gelişmeler odağında lastik pazarını değerlendiren Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, “2017 yılı Ocak – Haziran döneminde, Aksaray fabrikamızın inşasına tüm hızıyla devam ettik. Ülkemize kuvvetle yatırım yapıyoruz. Lassa markamızın uluslararası pazarlarda güçlenmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık ve iyi bir başarı yakaladık. Türkiye yenileme lastik pazarında ise otomobil sınıfında ekonomik lastikler grubu büyümeye devam etti. Hem binek araç hem de ticari taşıt lastikleri pazarında yüzde 9 oranında artış kaydedildi. Sektör önderi olarak pazara getirdiğimiz yeniliklerle tüm sınıflarda geçen yıla kıyasla bir gelişim kaydettiğimizi gözlemliyoruz. Hammadde ve kurlardaki artış gibi sektörü zorlayan koşulları, güçlü finansal yapımızın yanı sıra yeni nesil lastiklerimiz Bridgestone Driveguard ve Lassa Driveways serisinin katkısı, rekabetin yüksek olduğu ekonomik sınıfa özel sunduğumuz ve yerli üretimlerine başladığımız Dayton lastiklerinin sağladığı ivme ile yönetiyoruz. Bütün bunların üstüne Brisa, Türkiye lastik sektörünün yenilik önderidir. Hem üretim teknolojileri hem de hizmet çözümlerinde sahada, yerinde bakımlar, uzaktan yüksek teknoloji ölçümler, internette lastik.com.tr gibi kanallarımız, Bandag kaplama hizmetimizle müşterilerimize yeni çözümler sunuyoruz.” dedi.

Perakendecilik alanında girişimcilik çalışmalarını da ortaya koyduklarını ifade eden Cevdet Alemdar,Binek ve hafif ticari taşıt sahiplerine hızlı, güvenilir ve kaliteli araç ve lastik bakımı hizmeti sunduğumuz Otopratik mağazalarının sayısını beş yılda 43’ten 200’e çıkartacağız. Hızlı bakım hizmeti veren mağaza zincirleri arasında tüketicinin aklındaki ilk marka olan Otopratik’in iş ortakları Brisa ve Sabancı Holding’in güçlü çatısı altında kârlı, verimli ve güvenilir bir iş modeline kavuşuyor.” şeklinde konuştu.

Brisa, bugün Lassa, Bridgestone, Bandag, Dayton, Kinesis ve Energizer ürünlerinin yanı sıra OtoPratik, ProPratik, Lastiğim, lastik.com.tr, Bridgestone Box, Probox, Profleet, Mobilfix gibi yenilikçi satış kanalları ve hizmetleriyle de hem bireysel hem kurumsal müşterilerinin yolculukları boyunca tüm ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.

Brisa Genel Müdürü Cevdet Alemdar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz