Brisaspor, mayıs ayına zaferlerle başladı

0
1386

Brisaspor bisikletçileri; Şanlıurfa, Bursa, Balıkesir ve İstanbul’da gerçekleştirilen yol, dağ ve kriteryum yarışlarında 10 sporcusuyla dereceye girerek zaferlerine yenilerini ekledi. Takım klasmanlarında ise iki kategoride şampiyonluk elde etti. Ayrıca, Brisasporlu bisikletçiler uluslararası arenada milli takım formasıyla da başarılara imza attı.

Brisaspor Bisiklet Takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından düzenlenen dört yarışta dereceye giren sporcularıyla yeni zaferler kazandı.

30 Nisan ve 6-7 Mayıs tarihlerinde Şanlıurfa, Bursa, Balıkesir ve İstanbul’da gerçekleşen yarışlara katılan Brisaspor Bisiklet Takımı; yol, dağ ve kriteryum yarışmalarında takım klasmanlarında iki takım şampiyonluğu ve iki takım ikinciliği kazanırken, üç sporcusuyla da birincilik kazandı. Ayrıca yedi sporcusuyla dereceye giren Brisaspor, mayıs ayına zaferlerle başladı.

Şanlıurfa’da iki kategoride şampiyonluk

Brisaspor Bisiklet Takımı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun katkılarıyla 30 Nisan’da düzenlenen Şanlıurfa Ödüllü Yol Bisikleti Yarışları’na katıldı. 25 ilden 128 sporcunun katıldığı müsabakalarda Brisaspor, iki kategoride şampiyonluğu elde ederken, beş sporcusu ile dereceye girdi.

Brisaspor’dan uluslararası zafer

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ile Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 yılı faaliyet Programı’nda yer alan “Uluslararası Salcano MTB Cup Yarışı” 6-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul Arnavutköy’de gerçekleştirildi. Türkiye, Yunanistan, Rusya ve Ukrayna’dan sporcuların yer aldığı yarışlara 233 sporcu katıldı. Brisasporlu bisikletçileri, bir kategoride birincilik, iki kategoride ise üçüncülük kazandı.

Brisasporlular kriteryum yarışlarında da kazandı

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Bursa ve Balıkesir’deki Kriteryum yarışmaları 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. 11 takımdan 45 sporcunun start aldığı yarışlarda, Brisaspor iki klasmanda takım ikinciliğini kazanırken, iki sporcusuyla da dereceye girdi.

Brisasporlular ile gelen uluslararası başarı

Katıldığı yarışlarda büyük başarılar elde eden Brisasporlu sporcular, Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerde düzenlenen yarışlarda da ülkemizi temsil ediyorlar. Brisasporlu milli pedalcılar, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ile Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan ve 8-11 Mayıs tarihleri arasında Bulgaristan’da gerçekleştirilen Uluslararası Dimitar Yankov Sunny Beach Yol Yarışı’nda uluslararası arenada yarıştı.

Yedi ülkeden 10 takım ve 53 sporcunun start aldığı yarışlarda milli pedalcı Halil İbrahim Doğan; birinci ayağı, Yokuş Forması Klasmanı’nı ve Genel Ferdi Klasmanların her birini ikinci olarak tamamladı. Bu sonuçlarla milli takım, Genel Takım Klasmanı’nda turu ikinci olarak tamamlama başarısı gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz