Türk Traktör, Dünya Çiftçiler Günü’nü Ankara fabrikasında kutladı

0
1666

Türk Traktör çalışanları, Tokatlı çiftçileri Dünya Çiftçiler Günü kapsamında Ankara fabrikasında ağırladı.

Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi olan Türk Traktör, Ankara’daki fabrikasında Tokat’tan gelen 45 çiftçiyi konuk etti.

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 tarihinden beri her yıl kutlanan Dünya Çiftçiler Günü’nde bu yıl Türk Traktör, tarım ve üretim sektöründe çalışanları bir araya getirdi.

Türk Traktör Ankara fabrikasında Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül’ün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte traktörü üreten çalışanlar ile tarım ve hayvancılığın her kademesinde çalışan emektar çiftçiler bilgi paylaşımında bulunarak güzel bir gün geçirdiler.

Türk Traktör Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül yaptığı konuşmada şunları söyledi: Ben de çiftçi bir aileden geliyorum ve çiftçiliğin güçlü ve zahmetli yönlerini, en az sizler kadar biliyorum. Aynı zamanda; çiftçiliğin dünyanın en saygın mesleklerinden biri olduğunu da… Yaşam için en temel unsur olan beslenmede, tarım ve sizler olmazsa olmaz bir yere sahipsiniz.”

Bugün artık çiftçilerin üretimi artırmak ve uygulamaları iyileştirmek için tarlalarını günün teknolojileriyle tanıştırmak zorunda olduklarını da kaydeden Özdöngül, “Tıpkı kuruluşumuzdan bu yana geçen 63 yılda olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da çiftçilerimizin hem tarladaki çalışmalarını kolaylaştırmak hem de değişen ihtiyaçlarını karşılama tarafında en büyük destekçileri olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Traktörlerin üretim süreçlerine tanıklık ettiler

Konuşmaların ardından önce Türk Traktör’ün faaliyet alanları konusunda bilgilendirilen konuk çiftçiler, Türk Traktör’de üretimde çalışan mühendis ve saha çalışanlarının anlatımlarıyla fabrika turuna katıldılar ve süreçler hakkında bilgi aldılar.

Etkinlik sırasında yüksek teknoloji ve motora sahip traktör modellerini birebir inceleyen çiftçiler, yakıt tüketimi başta olmak üzere traktörü kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar ve verimi artırmaya yönelik çalışmalar gibi en çok merak edilen konularda uzmanlara danışma fırsatı da buldular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz