Goodyear ve Envoy Technologies’ten elektrikli araçlar için pilot dijital servis çözümü

0
286
Goodyear_Envoy_Fiat_and_Docking_Station
Goodyear, geleceğe yönelik mobilite çözümleri sağlayıcısı olarak, elektrikli araç üreticisi Envoy Technologies ile yeni bir pilot program başlattı.

Goodyear, geleceğe yönelik mobilite çözümleri sağlayıcısı olarak, elektrikli araç üreticisi Envoy Technologies ile yeni bir pilot program başlattı. Pilot program, araç filoları için kullanımdan kaynaklanan arıza süresini en aza indirmeyi hedefliyor.

Goodyear’ın filolar için geliştirdiği lastik servisi çözümü, lastik bakımlarını ve lastik değişimlerini önceden belirlemek ve otomatik olarak planlamak için kullanılıyor. Goodyear’ın planlama programı sayesinde Envoy’un filo yöneticileri, filolarının durumunu görüyor, bakımlarını planlıyor ve randevularını güncelleyebiliyorlar. Böylelikle araçların aralıksız çalışmaya devam etmesi sağlanırken, paylaşımlı kullanılan bir aracın aniden kullanımdan çekilmesine neden olabilecek önceden görülmeyen sorunların yaşanması da önlenmiş oluyor.

Goodyear, Envoy’un bağlı araçlarından güvenli bir şekilde veri toplarken, bu verileri servis ihtiyaçlarını tahmin etmek ve planlamak için kullanıyor. Akabinde Goodyear, kendi ağını ve mobil araçlarını kullanarak bu araçlara hizmet sağlıyor. Mobil araçlar dolum istasyonlarında lastikleri yerinde takıyor ve bu sayede araç güvenliği zaman tasarrufuyla sağlanmış oluyor.

Goodyear Teknoloji Müdürü Chris Helsel, konuyla ilgili olarak ‘’Goodyear’ın avantajı, filo yönetimi uzmanlığı, ürünleri ve geleceğin mobilitesi için eksiksiz çözümler sunan geniş servis ağının birleşiminden kaynaklanmaktadır. Böylece paylaşımlı mobilite tedarikçileri, şehirlerdeki filo faaliyetlerini geliştirebilirler.” şeklinde konuştu.

Envoy, insanların yaşadıkları, çalıştıkları ve kaldıkları yerlerde paylaşımlı olarak kullanılabilen, toplum temelli elektrikli araçlar tedarik ediyor. İki yıl önce kurulan firma, paylaşımlı çalışılan bölgelerde yakın zamanda 100 aracı harekete geçirdi ve Portland, Seattle, Austin, Chicago, New York, Boston, Miami ve Washington gibi büyük metropollerde faaliyete geçirilecek bin 800 araçlık bir filo planlıyor.

Envoy Kurucu Ortağı Aric Ohana, konuya dair şu açıklamayı yaptı: “Goodyear’la başlatılan bu pilot program, daha kapsamlı filo yönetim hizmetleri sunmamızı sağlıyor ve müşterilerimiz için her zaman hazır olmamıza olanak tanıyor. Envoy, ülke çapında faaliyetlerini genişletmeye devam ederken, Goodyeari filomuzun sürdürülebilirliği için gerekli desteği sağlamak konusunda çok önemli bir konumda yer alıyor.

Goodyear’ın Envoy ile birlikte yürüttüğü çalışmalar, Tesloop test programının başarılı bir şekilde geliştirilmesine yol açtı. Bu sadece Tesla elektrikli araçlarında kullanılabilen bir şehirden diğerine mobilite hizmeti sunan bir program. Goodyear’ın kamyon filolarında kullanılan Goodyear Proaktif Çözümler’in ticarileştirilmesi, gelişmiş telematiklerin kullanımı ve analiz teknolojisi filo operatörlerine yakıt tasarrufunun optimize edilmesi ve lastikle ilgili sorunların önceden belirlenip çözülebilmesine olanak sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here