Boğaziçi Beton, filosunu Mercedes-Benz Arocs ile büyüttü

1
3997

Mercedes-Benz Türk, uzun süredir iş ortağı olan Boğaziçi Beton şirketine 122 adetlik Mercedes-Benz Arocs inşaat kamyonunun teslimatını Beşiktaş’ta Vodafone Park’ta düzenlenen bir törenle gerçekleştirdi. Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Gülsoy Otomotiv ve Mengerler’in destekleriyle gerçekleşen bu satışla Boğaziçi Beton, filosuna 100 adet Arocs 4142 B ve 22 adet Arocs 4142 K inşaat kamyonu ekledi.

1997 yılında kurulan, hazır beton ve agrega üretimi, çimento ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren ve Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllardır iş ortaklığı yapan Boğaziçi Beton, filosunu Mercedes-Benz araçlarla genişleterek filosundaki araç sayısını 400 adede çıkardı. 2016 yılında filosuna 221 adet Mercedes-Benz marka araç katan Boğaziçi Beton’un 2012 – 2016 yılları arasında toplam 816 adet Mercedes-Benz araç satın aldığı ve satın alınan yeni mikser araçların hazır beton işinde, damper araçların ise agrega taşımacılığında kullanılacağını belirtildi.

Vodafone Park sahasında gerçekleştirilen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı, Kamyon ve Otobüs Müşteri Hizmetleri Müdürü Can Balaban, Kamyon Müşteri Hizmetleri Müdürü Mehmet Doğan, Boğaziçi Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Zengin, Yönetim Kurulu Üyeleri Suat Zengin ve Ertan Zengin, Genel Müdür Ömer Erbayraktar, Teknik Müdür Kıvanç Baş ve Mercedes-Benz Finansman Türk Satış ve Pazarlama Müdürü Gökmen Önbulak katıldı.

Mercedes-Benz Türk yetkili bayileri Mengerler ve Gülsoy yetkilileri, araçların teslimatına vesile oldukları için duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Törende Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy, Gülsoy Anadolu Genel Müdürü Serkan Açar, Kamyon Satış Müdürü Murat Yerli, Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Karaboğa, İstanbul Şubesi Genel Müdürü Nusret Güldalı ve İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü Aytolan Yılmaz da hazır bulundu.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Boğaziçi Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Zengin

Süer Sülün: “Dostluğumuzu ve işbirliğimizi bir adım daha ileriye taşıdık

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mercedes-Benz Türk olarak 50’nci yılımızı kutladığımız bu özel sene de Boğaziçi Beton ile dostluğumuzu ve işbirliğimizi bir adım daha ileriye taşıdık. 2012 yılında oluşan iş ortaklığımızı her geçen yıl daha da kuvvetlendiriyor ve güçlendiriyoruz. Boğaziçi Beton’a gerçekleştirdiğimiz 122 adet Mercedes-Benz Arocs araç teslimatını gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz. Daha güçlü ve daha ekonomik yeni nesil Mercedes-Benz inşaat araçlarının işlerinde kolaylıklar sağlamasını diliyorum. Türk inşaat sektörünün önemli bir temsilcisi olan Boğaziçi Beton şirketinin Türkiye’nin gelişimine hizmet eden daha nice önemli projelere imza atmasını temenni ediyorum.

Abdurrahim Zengin: “Uzun soluklu işbirlikleri ancak uzun soluklu memnuniyet ile mümkün olabiliyor

Boğaziçi Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Zengin ise şöyle konuştu: “Boğaziçi Beton olarak kaliteye, sağlamlığa ve güvene çok önem veriyoruz. Mercedes-Benz Türk de bizim için kaliteyi, sağlamlığı ve güveni temsil ediyor. Bu sebepten dolayı yine her zaman olduğu gibi yeni araç alımımızda ‘yıldız’ı tercih ettik. Mercedes-Benz Türk’ün yeni nesil araçları bizim çalışma alanımızın ihtiyaçlarını karşılayan özelliklerle donatılmış durumda. Uzun soluklu işbirlikleri ancak uzun soluklu memnuniyet ile mümkün olabiliyor. Bu sebeple bu teslimatın bizim için de önemi büyük. Geleneği bozmadık diyebiliriz. Mercedes-Benz Türk yönetici ve yetkililerinin bizlere gösterdikleri alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Mercedes-Benz Finansman Türk’e ve bu satışın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Mengerler ve Gülsoy Otomotiv’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca bu sene 50’ncu yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ü gönülden tebrik ediyor, işbirliğimiz ve dostluğumuzun ilerleyen dönemlerde de baki kalmasını diliyorum.

Mercedes-Benz Arocs

Mercedes-Benz Türk’ün Arocs inşaat grubu araçları damper, mikser ve pompa üstyapılarıyla şantiye ve dekapaj alanlarında ve hazır beton taşımacılığında kullanılıyor. Kesintisiz delikli profili sayesinde çok çeşitli üstyapıların kolaylıkla monte edilmesine imkan tanıyan yeni ve mukavemeti artırılmış şasisi Arocs kamyonun gücünü artırıyor. Türkiye pazarına kamyon ve çekici olarak 2016 yılında sunulan Arocs, yüksek beygir gücünde Euro 6 motorlar ile donatıldı. Bir yılı aşkın süredir inşaat sektörü tarafından ilgi gören Mercedes-Benz Arocs bugüne kadar 4 bin 200 adet satıldı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ve Boğaziçi Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Zengin

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz